Vb 2018: a belgák hárommal legyőzték a Szalahtalan Egyiptomot

2018.06.06. 22:49
Michy Batshuayi szép gólpasszal zárta a meccset (Fotó: AFP)
A futball-világbajnokságra készülő csapatok csatáján Belgium hazai pályán 3–0-ra legyőzte a sérüléséből lábadozó Mohamed Szalah nélkül felálló Egyiptomot.

A belgák az első fél óra végéhez közeledve szerezték meg a vezetést, Eden Hazard 18 méteres lövését el-Hadari csak maga elé tudta ütni, az érkező Romelu Lukaku pedig közelről a kapuba passzolt (1–0).

A 38. percben Carrasco erőszakossága eredményezett újabb ziccert, beadására Eden Hazard érkezett, és 11 méterről az elvetődő kapus mellett a kapuba lőtt (2–0).

A szünetben négyet is cseréltek a hazaiak, érkezett többek között Batshuayi és Fellaini is, a ráadás pillanataiban pedig ők ketten összehozták a harmadik találatot, előbbi parádés szólója után utóbbinak már csak a gyakorlatilag üres kapuba kellett passzolnia (3–0).

A korábban a FIFA-világranglistát is vezető európai együttes 18 meccs óta veretlen, és a legutóbbi négy fellépésén gólt sem kapott.

A belga gólok

FELKÉSZÜLÉS
BELGIUM–EGYIPTOM 3–0
(2–0)
Brüsszel, Baldvin király Stadion. V: Szidiropulosz (görög)
BELGIUM: Courtois – Alderweireld, Ciman, Vertonghen (Boyata, 81.) – Meunier (T. Hazard, 70.), De Bruyne, Witsel (Fellaini, a szünetben), Carrasco – Mertens (Chadli, a szünetben), Lukaku (Batshuayi, a szünetben), E. Hazard (Januzaj, a szünetben). Szövetségi kapitány: Roberto Martínez
EGYIPTOM: el-Hadari (el-Senavi, a szünetben) – Fati (Elmohamadi, 71.), Gabr, Hegazi, Abdel-Safi – el-Neni, Hamed (Morszi, 62.) – Varda (Gaber, 79.), Szaid, Szobhi (Kahraba, 67.) – Mohszen (Trézéguet, 56.). Szövetségi kapitány: Héctor Cúper
Gólszerző: Lukaku (27.), E. Hazard (38.), Fellaini (92.)

A panamai válogatott 2018-ban eddig csak egy gólt szerzett, és a norvégok kapuját sem tudta bevenni. A házigazda skandináv csapat viszont már a 4. percben eredményes volt Joshua King révén, és ezzel meg is nyerte az oslói meccset.

Panama Angliával, Belgiummal és Tunéziával szerepel majd egy csoportban a világbajnokságon.

BELGIUM
2018

Március 27., Brüsszel: Belgium–Szaúd-Arábia 4–0 (R. Lukaku 2, Batshuayi, De Bruyne)
Június 2., Brüsszel: Belgium–Portugália 0–0
Június 6., Brüsszel: Belgium–Egyiptom 3–0 (R. Lukaku, E. Hazard, Fellaini)
Június 11.,
Brüsszel: Belgium–Costa Rica
2017

November 10., Brüsszel: Belgium–Mexikó 3–3 (R. Lukaku 2, E. Hazard)
November 14., Bruges: Belgium–Japán 1–0 (R. Lukaku)

EGYIPTOM
2018
Március 23.,
Zürich (Svájc): Egyiptom–Portugália 1–2 (Szalah)
Március 27., Zürich (Svájc): Egyiptom–Görögország 0–1
Május 26.,
Kuvaitváros: Kuvait–Egyiptom 1–1 (Asraf)

Oslo. V: Gözübüyük (holland)
Panama: Penedo – Machado (M. Murillo, a szünetben), R. Torres (Cummings, 58.), Escobar, Davis – Bárcenas (G. Torres, a szünetben), Godoy, G. Gómez (Pimentel, 79.), Cooper, José Rodríguez (Quintero, a szünetben) – B. Pérez (I. Díaz, 58.). Szövetségi kapitány: Hernán Darío Gomez
G: J. King (4.)

PANAMA 2018-AS FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
Március 22., Koppenhága: Dánia–Panama 1–0
Március 27., Luzern: Svájc–Panama 6–0
Április 18., San Fernando: Trinidad és Tobago–Panama 0–1 (J. Núnez)

Nigéria:
Uzoho – Balogun, Ekong, Ogu – Shehu (Ebuehi, a szünetben), Iwobi, Mikel (Iheanacho, 80.), Ndidi, Idowu (Echiejile, 69.) – Moses (Musa, 79.), Ighalo (Simy, 69.). Szövetségi kapitány: Gernot Rohr