Vb 2018: Messi három gólt lőtt, kiütéses argentin siker – videó

2018.05.30. 06:48
Lionel Messi három góljára alapozva Argentína világbajnokságra készülő labdarúgó-válogatottja kedd este hazai pályán 4–0-ra megverte Haitit. A szintén vb-résztvevő Peru nyert a négy újoncot avató fiatal skót válogatott ellen, Panama döntetlent játszott Észak-Írországgal.

ARGENTÍNA–HAITI 4–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ARGENTÍNA–HAITI 4–0 – ÖSSZEFOGLALÓ

Lionel Messi büntetőből szerezte meg a vezetést, később Giovani Lo Celso kipattanó fejeséből növelte az előnyt, harmadjára Cristian Pavón beadása után mattolta a gyengécske haiti védelmet, majd nem sokkal később ő ugratta ki Sergio Agüerót, aki beállította a 4–0-s végeredményt.

Jorge Sampaoli legénysége fölényesebb győzelmet is arathatott volna, de sok helyzet kimaradt – részben Johny Palcide haiti kapusnak „köszönhetően”. Ezúttal esély sem volt arra, hogy az argentin kapitány felmérje: a márciusban Spanyolország ellen – Messi nélkül – betliző (1–6) csapat védelme mennyire áll biztos lábakon.

124. válogatott mérkőzése után Messi 64 gólnál jár, megelőzte a brazil Ronaldót (62), és Dél-Amerikában már csak egyvalaki büszkélkedhet több válogatottbeli góllal: Pelé (77).

Javier Mascherano 143. alkalommal lépett pályára nemzeti mezben, ezzel utolérte az argentin rekordert, Javier Zanettit.

Az argentin csapat rövidesen Barcelonába utazik edzőtáborozni, majd június 9-én Jeruzsálemben Izrael válogatottjával vívja utolsó vb-felkészülési mérkőzését.

Lionel Messi (jobbra) hatodszor ért el mesterhármast a válogatottban (Fotó: AFP)

VB-RÉSZTVEVŐ VÁLOGATOTTAK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI

ARGENTÍNA–HAITI 4–0 (1–0)
Buenos Aires, La Bombonera, 55 000 néző
ARGENTÍNA: Caballero – Salvio, Otamendi, Fazio (Rojo, a szünetben), Tagliafico (Acuna, 71.) – Lanzini (Meza, 59.), Mascherano, Lo Celso (Banega, 75), Di María (Pavón, 59.) – Messi, Higuaín (Agüero, 59.). Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli
Gólszerző: Messi (17., 58., 66. – az elsőt 11-esből(, Agüero (69.)

PERU–SKÓCIA 2–0 (1–0)
Lima, 40 000
néző
PERU:
Carvallo – Advíncula (Corzo, 87.), C. Ramos, A. Rodríguez, Trauco – Flores, Tapia (Cartagena, 84.), Yotún (Ruidíaz, 69.) – Carrillo (Polo, 69.), Farfán (Hurtado, 80.), Cueva (Aquino, 80.). Szövetségi kapitány: Ricardo Gareca
Gólszerző:
Cueva (37. – 11-esből), Farfán (47.)

PANAMA–ÉSZAK-ÍRORSZÁG 0–0
Panamaváros, 26 000 néző
PANAMA:
Calderón – Ovalle, F. Escobar, Baloy (R. Torres, 76.), Machado – G. Gómez (Pimentel, a szünetben) – Bárcenas, Godoy (Avila, a szünetben), Cooper (Camargo, a szünetben), José Rodriguez (Nurse, 60.) – Tejada (B. Pérez, a szünetben). Szövetségi kapitány: Hernán Dario Gómez