nemzetisport.hu 2018.03.22 21:57 Frissítve: 2018.03.22 22:31

Felkészülés: Dánia egy góllal legyőzte Panamát

Egygólos győzelmet aratott a dán labdarúgó-válogatott a Panama elleni felkészülési mérkőzésen, a világbajnoki résztvevők csatáját Pione Sisto gólja döntötte el.

Pione Sisto (jobbra) szerezte a dánok győztes gólját (Fotó: AFP)

A közép-amerikai csapat emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, miután az egyik legrutinosabb játékosa, Blas Pérez a 66. percben nyújtott lábbal megrúgta a 16-oson kívül fejjel tisztázó kapust, Kasper Schmeichelt.

A mérkőzés három perccel később dőlt el, amikor Pione Sisto 13 méterről kilőtte a kapu bal oldalát. A dél-szudáni menekültként ugandai születésű, de két hónapos kora óta Dániában élő csatár az első gólját szerezte a válogatottban (1–0).

Március 27-én mindkét csapat pályára lép, Dánia Aalborgban fogadja Chilét, míg Panama a svájciak vendége lesz Luzernben.