Vb 2018: könnyed francia győzelem az olaszok ellen

2018.06.01. 22:57
A június 14-én kezdődő világbajnokságra készülő francia labdarúgó-válogatott 3–1-re győzött a vb-pótselejtezőn elhasaló Olaszország ellen a két csapat péntek esti nizzai felkészülési mérkőzésén. Az olaszországi Bergamóban két vb-résztvevő lépett pályára: Egyiptom és Kolumbia nem bírt egymással.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJAA MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Mbappé és Dembélé gólöröme (Fotó: AFP)

A nizzai mérkőzésen Samuel Umtiti már a 8. percben a kapuba vágott egy kipattanót (1–0), majd a 21. percben – nem sokkal N’Golo Kanté kapufát döngető lövése után – Antoine Griezmann következett: az Atlético Madrid támadója egy videós megerősítés után megítélt büntető értékesítésével iratkozott fel a táblára (2–0).

Egy kis stat: a négymérkőzésnyi válogatott gólcsend után (ez volt neki a leghosszabb a nemzeti csapatban) betaláló Griezmann 53 válogatott meccsen 20 gólt és 10 gólpasszt mondhat a magáénak.

Hugo Lloris csak sután kiütni tudta Mario Balotelli erős szabadrúgása után a labdát, és a kipattanóból a csapatkapitány Leonardo Bonucci szépített az első félidő hajrájában (2–1).

A második játékrész első felében Ousmane Dembélé kétszer is helyzetbe került: először remek csel után a lécet találta el, majd a 63. percben kiváló helyzetfelismerésről tanúbizonyságot téve már a hosszú sarokba kanyarította az elé pattanó labdát (3–1).

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
FRANCIAORSZÁG–OLASZORSZÁG 3–1 (2–1)
Nizza, 35 000
néző. Vezette: Taylor (angol)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Pavard, Rami, Umtiti, L. Hernández (B. Mendy, 61.) – Tolisso (Matuidi, 77.), Kanté, Pogba (N’Zonzi, 86.) – Mbappé (Thauvin, 83.), Griezmann (Giroud, 77.), O. Dembélé (Lemar, 70.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
OLASZORSZÁG: Sirigu – D'Ambrosio (Florenzi, 74.), Caldara, Bonucci, De Sciglio – L. Pellegrini (Cristante, 66.), Jorginho (Bonaventura, 78.), Mandragora – Berardi (Insigne, 73.), Balotelli (Belotti, 86.), Chiesa (Zappacosta, 88.). Szövetségi kapitány: Roberto Mancini
Gólszerző: Umtiti (8.), Griezmann (29. – 11.esből), O. Dembélé (63.), ill. Bonucci (36.)

EGYIPTOM–KOLUMBIA 0–0
Bergamo (Olaszország), 3883
néző. Vezette: Mazzoleni (olasz)
EGYIPTOM: el-Senavi (el-Hadari, a szünetben) – Fati, Szamir, Hegazi, Abdel-Safi – Hamed, Morszi (Abdel-Aziz, 68.) – Trézéguet (el-Mohamadi, 57.), el-Szaid (Sikabala, 80.), Szobhi (Varda, 66.) – Mohszen (Kahraba, 63.). Szövetségi kapitány: Héctor Cúper
KOLUMBIA: Ospina – Arias, Mina (Murillo, a szünetben), D. Sánchez, Fabra (Mojica, a szünetben) – Lerma (Borja, 81.), C. Sánchez – Juan Cuadrado (Izquierdo, a szünetben), J. Rodríguez, Uribe (Quintero, 63.) – Falcao (Bacca, 66.). Szövetségi kapitány: José Pékerman