BL, El: csak egy csapat lett kettős győzelemmel elődöntős

2018.04.13. 08:20
Kialakult a Bajnokok Ligája és az Európa-liga elődöntőjének mezőnye. A negyeddöntőből továbbjutó nyolc együttes közül csak a Liverpool teljesítette kettős győzelemmel párharcát.

A négy BL- és a négy El-párharc közül az összesített eredményt nézve a Liverpool–Manchester City volt a „legsimább” összecsapás, hiszen Jürgen Klopp csapata 5–1-es összesítéssel ejtette ki a szintén angol Cityt.

A Pool mellett a Bayern München és az Arsenal mondhatja el magáról, hogy nem veszített mérkőzést a legjobb nyolc között. A bajorok és a londoniak egyaránt megnyerték az első mérkőzésüket, míg a visszavágón ikszeltek.

A Real Madrid és az Atlético Madrid ugyancsak győzött az első mérkőzésén, a visszavágón azonban vereséget szenvedett – igaz, így is továbbjutott (előbbi a BL-ben, városi riválisa pedig az El-ben).

Érdekesség, az AS Roma, az Olympique Marseille és a Salzburg úgy jutott be a legjobb négy közé, hogy a negyeddöntőben elvesztette első mérkőzését.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
2018. április 10.
AS Roma (olasz)–FC Barcelona (spanyol) 3–0 (Dzeko 6., De Rossi 58. – 11-esből, Manolasz 82.)
Továbbjutott: a Roma, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal
Manchester City (angol)–Liverpool (angol) 1–2 (Gabriel Jesus 2., ill. Szalah 56., Firmino 77.)
Továbbjutott:
a Liverpool, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel
2018. április 11.
Real Madrid (spanyol)–Juventus (olasz) 1–3
(C. Ronaldo 97. – 11-esből, ill. Mandzukic 2., 37., Matuidi 61.)
Továbbjutott: a Real Madrid, 4–3-as összesítéssel
Bayern München (német)–Sevilla (spanyol) 0–0
a Bayern München, 2–1-es összesítéssel

EURÓPA-LIGA
Olympique Marseille (francia)–RB Leipzig (német)
5–2 (Ilsanker 6. – öngól, Sarr 9., Thauvin 38., Payet 60., Szakai 94., ill. Bruma 2., Augustin 56.)
Továbbjutott: a Marseille, 5–3-as összesítéssel
CSZKA Moszkva (orosz)–Arsenal (angol) 2–2 (Csalov 39., Nababkin 50., ill. Welbeck 75., Ramsey 92.)
Továbbjutott: az Arsenal, 6–3-as összesítéssel
Sporting CP (portugál)–Atlético Madrid (spanyol) 1–0 (F. Montero 28.)
Továbbjutott: az Atlético Madrid, 2–1-es összesítéssel
Red Bull Salzburg (osztrák)–Lazio (olasz) 4–1 (Dabbur 56., Haidara 72., Hvang Hi Csan 74., Lainer 76., ill. Immobile 55.)
Továbbjutott: a Salzburg, 6–5-ös összesítéssel