HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.07.20 22:52 Frissítve: 2018.08.13 12:46

ATLÉTIKAI EURÓPA-BAJNOKSÁG 2018, BERLIN

A harmadik helyen végző kalapácsvető, Halász Bence révén Magyarország egy érmet szerzett az augusztus 6. és 12. között Berlinben megrendezett 24. szabadtéri atlétikai Európa-bajnokságon. A legtöbb érem (19) a házigazda Németországnak jutott, a legtöbb aranyat (7) az éremtáblázat első helyén végző britek és a lengyelek vitték haza.

HIRDETÉS
Berlino, a kabalafigura, valamint Niko Kappel paralimpiai bajnok, Carolin Schäfer hétpróbázó és Robert Harting diszkoszvető (Fotó: AFP)

 


A GYŐZTESEK ÉS EREDMÉNYÜK
VERSENYSZÁM
FÉRFIAK NŐK
100 m Zharnel Hughes
(Nagy-Britannia) 9.95
Dina Asher-Smith
(Nagy-Britannia) 10.85
200 mRamil Guliyev
(Törökország) 19.76

Dina Asher-Smith
(Nagy-Britannia) 21.89
400 m Matthew Hudson-Smith
(Nagy-Britannia) 44.78
Justyna Swiety-Ersetic
(Lengyelország) 50.41
800 m Adam Kszczot
(Lengyelország) 1:44.59
Natalija Priscsepa
(Ukrajna) 2:00.38
1500 m Jakob Ingebrigtsen
(Norvégia) 3:38.10
Laura Muir
(Nagy-Britannia) 4:02.32
5000 m Jakob Ingebrigtsen
(Norvégia) 13:17.06
Sifan Hassan
(Hollandia) 14:46.12
10 000 m
Morhad Amdouni
(Franciaország) 28:11.22
Lonah Chemtai Szalpeter
(Izrael) 31:43.29
MaratoniKoen Naert
(Belgium) 2:09.51 óra
Volha Mazuronak
(Fehéroroszország) 2:26.22 óra
110 m gát Pascal Martinot-Lagarde
(Franciaország) 13.17

100 m gát
Elvira Herman
(Németország) 12.67
400 m gát
Karsten Warholm
(Norvégia) 47.64
Léa Sprunger
(Svájc) 54.33
3000 m akadály
Mahiedine Mekhissi-Benabbad
(Franciaország) 8:31.66
Gesa-Felicitas Krause
(Németország) 9:19.80
20 km gyaloglás
Álvaro Martín
(Spanyolország) 1:20:42
Mária Pérez
(Spanyolország) 1:26:36
50 km gyaloglás 
Marian Zakalnickij
(Ukrajna) 3:46:32
Ines Henriques
(Portugália) 4:09:21
4x100 m váltó
Nagy-Britannia (Chijindu Ujah, Zharnel Hughes, Adam Gemili, Harry Aikines-Aryeetey) 37.80Nagy-Britannia (Asha Philip, Imani Lansiquot, Bianca Williams, Dina Asher-Smith) 41.88
4x400 m váltó Belgium (D. Borlée, J. Borlée, J. Sacoor, K. Borlée) 2:59.47 Lengyelország (M. Holub-Kowalik, I. Baumgart-Witan, P. Wyciszkiewicz, J. Swiety-Ersetic) 3:26.59
Magas Mateusz Przybylko
(Németország) 235
Marija Laszickene
(orosz) 200
Rúd Armand Duplantis
(Svédország) 605
Katerina Sztefanidi
(Görögország) 485
Távol Miltiadisz Tentoglu
(Görögország) 825
Malaika Mihambo
(Németország) 675
Hármas Nelson Évora
(Portugália) 17.10
Paraszkevi Papahrisztu
(Görögország) 14.60
Súly Michal Haratyk
(Lengyelország) 21.72
Paulina Guba
(Lengyelország) 19.33
DiszkoszAndrius Gudzius
(Litvánia) 68.46
Sandra Perkovic
(Horvátország) 67.62
GerelyThomas Röhler
(Németország) 89.47
Christin Hussong
(Németország) 67.90
KalapácsWojciech Nowicki
(Lengyelország) 80.12
Anita Wlodarczyk
(Lengyelország) 78.94
Tízpróba/hétpróba Artur Abele
(Németország) 8431
Nafissatou Thiam
(Belgium) 6816
AZ ÉREMTÁBLÁZAT 
ORSZÁG ARANY EZÜST BRONZ ÖSSZESEN
Egyesült Királyság 7 5 6 18
Lengyelország 7 4 1 12
Németország 6 7 6 19
Franciaország 3 4 3 10
Görögország 3 2 1 6
Belgium 3 2 1 6
Fehéroroszország 3 1 3 7
Norvégia 3 1 1 5
Ukrajna 2 3 2 7
Spanyolország 2 3 5 10
Portugália 2

2
Hollandia 1 3 4 8
Semleges színekben indulók 1 3 2 6
Törökország 1 2 2 5
Svájc 1 2 1 4
Svédország 1 2 1 4
Olaszország 1 1 4 6
Litvánia 1 1 2
Horvátország 1 1
Izrael 1 1
Csehország 2 1 3
Bulgária 1 1
Szlovákia 1 1
Azerbajdzsán 1 1
Ausztria 2 2
Észtország 1 1
MAGYARORSZÁG 1 1
Írország 1 1
Összesen 50 50 50 150
A versenyengedélyt kapó orosz versenyzők csak semleges színekben indulhattak.
A MAGYAR VERSENYZŐK SZEREPLÉSE 
DÖNTŐBE JUTOTT
NÉVSELEJTEZŐ/ELŐFUTAMELŐDÖNTŐDÖNTŐ
Halász Bence
(kalapácsvetés)
76.81 77.36 (3.)
Baji Balázs
(110 m gát)

13.41
13.55 (8.)
Gyurátz Réka
(kalapácsvetés)
69.45 70.48 (9.)
Gyürkés Viktória
(3000 m akadály)
9:38.56
9:40.41 (13.)
       
NEM VOLT SELEJTEZŐ
NÉVSELEJTEZŐ/ELŐFUTAMELŐDÖNTŐDÖNTŐ
Csere Gáspár
(maratoni)


2:19.21 (29.)
Gyurkó Fanni
(maratoni)


2:47.20 (40.)
Helebrandt Máté
(50 km gyaloglás)

sérülés miatt feladta
Kovács Barbara
(20 km gyaloglás)


1:39:35 (24.)
Krizsán Xénia
(hétpróba)

6367 pont (7.)
Papp Krisztina
(10 000 m)

33:20.27 (13.)
Récsei Rita
(20 km gyaloglás)


1:42:55 (25.)
Torma Anett
(50 km gyaloglás)

kizárták
Venyercsán Bence
(50 km gyaloglás)

 3:58:25 (12.)
Zsivoczky-Farkas Györgyi
(hétpróba)


eredmény nélkül
       
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTOTT/AZ ELŐDÖNTŐBEN KEZDETT
NÉVSELEJTEZŐ/ELŐFUTAMELŐDÖNTŐDÖNTŐ
Kerekes Gréta
(100 m gát)
13.23 13.23 (20.)

Koroknai Tibor
(400 m gát)
50.34 49.24 (10.)

Koroknai Máté
(400 m gát)
50.70 49.77 (14.)

Kozák Luca
(100 m gát)
12.96 (12.)

       
NEM JUTOTT TOVÁBB A SELEJTEZŐBŐL
NÉVSELEJTEZŐ/ELŐFUTAMELŐDÖNTŐDÖNTŐ
Kazi Tamás
(1500 m)
3:42.98

Kazi Tamás
(800 m)
1:47.95
Kácser Zita
(3000 m akadály)
9:53.36
 –
Kéri Bianka
(800 m)
2:03.44
 –
Kovács Benjámin
(1500 m)
3:54.29

Kővágó Zoltán
(diszkoszvetés)
59.29 

Nádházy Evelin
(400 m)
54.34

Nguyen Anasztázia
(100 m)
11.72
 –
Orbán Éva
(kalapácsvetés)
59.16
 –
Pásztor Bence
(kalapácsvetés)
69.66
 –
Rivasz-Tóth Norbert
(gerelyhajítás)
69.64

Sorok Klaudia
(100 m gát)
13.93

Szabó Dániel
(100 m)
10.64

Szeles Bálint
(110 m gát)
14.07
 –
Szikszai Róbert
(diszkoszvetés)
61.82
 –
Női 4x100-as váltó
(Nguyen Anasztázia, Kaptur Éva, Kerekes Gréta, Kozák Luca)

44.15  –

A MAGYAR CSAPAT ÖSSZEÁLLÍTÁSA

FÉRFIAK
Baji Balázs –
110 m gát / Bp. Honvéd SE, edző: ifj. Tomhauser István
Csere Gáspár – maratoni / BEAC , edző: Szabó Imre
Halász Bence – kalapács / Dobó SE, edző: Németh Zsolt, Németh László
Helebrandt Máté – 50 km gyaloglás / NYSC, edző: Pokrovenszki József
Kazi Tamás – 1500 m, 800 m / Debreceni SC-SI
Koroknai Tibor – 400 m gát / Debreceni SC-SI, edző: ifj. Tomhauser István, Giczei Csaba
Koroknai Máté – 400 m gát / Debreceni SC-SI, edző: ifj. Tomhauser István, Giczei Csaba
Kovács Benjámin – 1500 m / Bp. Honvéd SE, edző: Csoma Ferenc, Káldy Zoltán
Kővágó Zoltán – diszkosz / Szolnoki Honvéd, edző: Kővágó Györgyné, Németh László
Pásztor Bence – kalapács / ARAK, edző: Lévai Dóra
Rivasz-Tóth Norbert – gerely / Szolnoki MÁV SE, edző: Varga Lőrinc
Szabó Dániel – 100 m / ARAK, edző: Varga Tamás
Szeles Bálint – 110 m gát / Egri SSE, edző: Petrovai József
Szikszai Róbert – diszkosz / NYSC, edző: Kerekes László
Venyercsán Bence – 50 km gyaloglás / Bp. Honvéd SE, edző: dr. Urbán Ákos

NŐK
Gyurátz Réka –
kalapács / Dobó SE, edző: Németh Zsolt, Németh László
Gyurkó Fanni – maratoni / Vasas SC
Gyürkés Viktória – 3000 m akadály / Ikarus BSE, edző: Berkovics Imre
Kaptur Éva – 4x100 m / Bp. Honvéd SE, edző: Karlik Pál
Kácser Zita – 3000 m akadály / Debreceni SC-SI, edző: Benedek Zsolt
Kerekes Gréta – 100 m gát, 4x100m / Debreceni SC-SI, edző: Karlik Pál
Kéri Bianka – 800 m / SVSE, edző: Tóthné Stupián Anikó
Kovács Barbara – 20 km gyaloglás / Békéscsabai AC, edző: Germán Tibor
Kozák Luca – 100 m gát, 4x100m / Debreceni SC-SI, edző: Suba László
Krizsán Xénia – hétpróba /MTK, edző: Szabó Dezső, Deutsch Péter
Nádházy Evelin – 400 m / Gödöllői EAC, edző: Karakas Józsefné
Nguyen Anasztázia – 100 m, 4x100m / MTK, edző: Szabó Dezső
Orbán Éva – kalapács / VEDAC, edző: Zentai Tibor
Papp Krisztina – 10 000 m / UTE, edző: Rubén Oliver
Récsei Rita – 20 km gyaloglás / Bp. Honvéd SE, edző: dr. Urbán Ákos
Sorok Klaudia – 100 m gát, 4x100m / Bercsényi DSE, edző: Farkas Roland
Torma Anett – 50 km gyaloglás / UTE, edző: Sátor László
Zsivoczky-Farkas Györgyi – hétpróba / Bp. Honvéd SE, edző: Zsivoczky-Pandel Attila
Nem utazó, de benevezett tartalék: Schmelcz Vivien Fanny – 4x100m/Bp. Honvéd SE, edző: Pauer Géza
Forrás: atlétika.hu

 

AZ EURÓPA-BAJNOKSÁG PROGRAMJA NAPRÓL NAPRA

KVALIFIKÁCIÓS VERSENYNAP – AUGUSZTUS 6., HÉTFŐ
Férfi kalapácsvetés, selejtező (Halász Bence 76.81 méterrel döntős, Pásztor Bence kiesett)
Férfi 100 m, előfutamok (Szabó Dániel kiesett)
Férfi távolugrás, selejtező
Férfi 400 m gát, előfutamok (Koroknai Máté a 9., Koroknai Tibor a 3. idővel jutott tovább)
Női 100 m, előfutamok (Nguyen Anasztázia kiesett)
Férfi súlylökés, selejtező, A- és B-csoport

1. VERSENYNAP – AUGUSZTUS 7., KEDD
Délelőtti program

férfi 50 km gyaloglás* (Venyercsán Bence a 12. helyen ért célba, Helebrandt Máté feladta)
női 50 km gyaloglás* (Torma Anettet kizárták)
férfi diszkoszvetés, selejtező, A-csoport (Szikszai Róbert a 15., Kővágó Zoltán a 20. helyen végzett)
női 800 m, előfutamok (Kéri Bianka a 22. helyen végzett)
Esti program
18.30: tízpróba, magasugrás
18.45: férfi kalapácsvetés, döntő (Halász Bence bronzérmes lett)
19.05: női 100 m, elődöntő
19.05: női rúdugrás, selejtező
19.30: férfi 100 m, elődöntő
19.55: férfi 400 m gát, elődöntő (sem Koroknai Tibor, sem Koroknai Máté nem jutott be a döntőbe)
20.20: férfi 10 000 m, döntő
20.33: férfi súlylökés, döntő
21.00: tízpróba, 400 m
21.30: női 100 m, döntő
21.50: férfi 100 m, döntő

2. VERSENYNAP – AUGUSZTUS 8., SZERDA
Délelőtti program
09.35: tízpróba, 110 m gát
10.10: női 100 m gát, előfutamok (Kerekes Gréta 13.23-mal, a futamában 3. helyen jutott tovább, Sorok Klaudia 13.93-mal a 8. lett a versenyében, amivel nem ment tovább)
10.20: tízpróba, diszkoszvetés (A-csoport)
10.50: férfi 200 m, előfutamok
11.05: női hármasugrás, selejtező
11.30: női 400 m, előfutamok (Nádházy Evelin 54.34-cel a 8. lett az előfutamában, nem jutott tovább)
11.40: tízpróba, diszkoszvetés (B-csoport)
12.00: tízpróba, rúdugrás (A-csoport)
12.05: férfi 1500 m, előfutamok (Kovács Benjamin bukott, 3:54.29-cel az utolsó helyen ért be, Kazi Tamás 3:42.98-cel nem jutott tovább)
13.00: férfi gerelyhajítás, selejtező, A-csoport
13.15: tízpróba, rúdugrás (B-csoport)
14.25: férfi gerelyhajítás, selejtező, B-csoport (Rivasz-Tóth Norbert 69.64 méterrel a 27. lett)
Esti program
17.50:
tízpróba, gerelyhajítás (A-csoport)
18.25: női magasugrás, selejtező
19.00: tízpróba, gerelyhajítás (B-csoport)
19.10: női 400 m gát, elődöntő
19.35: férfi 400 m, elődöntő
19.45: férfi távolugrás, döntő
20.00: női 800 m, elődöntő
20.15: női súlylökés, döntő
20.20: férfi 200 m, elődöntő
20.25: férfi diszkoszvetés, döntő
20.45: női 10 000 m, döntő (Papp Krisztina a 13. helyen végzett)
21.35: tízpróba, 1500 m

3. VERSENYNAP AUGUSZTUS 9., CSÜTÖRTÖK
Délelőtti program

09.30: női diszkoszvetés, selejtező, A-csoport
10.00: hétpróba, 100 m gát (Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi is 3. lett a futamában)
10.30: női távolugrás, selejtező
10.55: férfi 110 m gát, előfutamok (Szeles Bálint 14.07-tel a 7. lett az előfutamában, nem jutott tovább a középdöntőbe)
11.00: női diszkoszvetés, selejtező, B-csoport
11.05: hétpróba, magasugrás (Krizsán Xénia a 6., Zsivoczky-Farkas Györgyi a 11. lett)
11.30: férfi 800 m, előfutamok (Kazi Tamás 1:47.95-tel az 5. lett az előfutamában, nem jutott tovább)
12.30: női gerelyhajítás, selejtező, A-csoport
14.00: női gerelyhajítás, selejtező, B-csoport
Esti program
19.15: női rúdugrás, döntő

19.20: hétpróba, súlylökés (Krizsán Xénia a 7., Zsivoczky-Farkas Györgyi a 8. lett)
19.25: női 100 m gát, elődöntő (Kozák Luca a 12., Kerekes Gréta a 20. lett összesítésben)
19.45: férfi magasugrás, selejtező
19.50: női 400 m, elődöntő
20.15: férfi 400 m gát, döntő
20.22: férfi gerelyhajítás, döntő
20.30: hétpróba, 200 m (Krizsán Xénia 17., Zsivoczky-Farkas Györgyi a 24. lett)
21.00: férfi 200 m, döntő
21.20: férfi 3000 m akadály, döntő
21.50: női 100 gát, döntő

4. VERSENYNAP, AUGUSZTUS 10., PÉNTEK
Délelőtti program

10.00: női kalapácsvetés, selejtező, A-csoport (Orbán Éva 59.16-tal kiesett)
10.50: hétpróba, távolugrás (Krizsán Xénia 8., Zsivoczky-Farkas Györgyi 24. lett)
11.15: férfi rúdugrás, selejtező
11.25: női 200 m, előfutamok
11.30: női kalapácsvetés, selejtező, B-csoport (Gyurátz Réka 69.45-tel döntőbe jutott)
12.00: női 1500 m, előfutamok
12.25: női 3000 m akadály, előfutamok (Gyürkés Viktória 9:38.56-tal döntőbe jutott, Kácser Zita 9:53.36-tal kiesett)
12.40: férfi hármasugrás, selejtező
12.50: hétpróba, gerelyhajítás (A-csoport) (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
13.05: férfi 4x400 m váltó, előfutamok
13.40: női 4x400 m váltó, előfutamok
14.05: hétpróba, gerelyhajítás (B-csoport) (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
Esti program
19.10:
férfi 110 m gát, elődöntő (Baji Balázs)
19.20: női magasugrás, döntő
19.35: férfi 800 m, elődöntő
19.55: női 200 m, elődöntő
20.10: női hármasugrás, döntő
20.20: hétpróba, 800 m (Krizsán Xénia 7., Zsivoczky-Farkas Györgyi)
20.25: női gerelyhajítás, döntő
20.50: női 400 m gát, döntő
21.05: férfi 400 m, döntő
21.20: női 800 m, döntő
21.35: férfi 110 m gát, döntő (Baji Balázs 8. lett)
21.50: férfi 1500 m, döntő

5. VERSENYNAP, AUGUSZTUS 11., SZOMBAT
Délelőtti program
09.05: női 20 km gyaloglás* (Kovács Barbara 24, Récsei Rita 25. lett)
10.55: férfi 20 km gyaloglás*
Esti program
20.00: férfi magasugrás, döntő
20.05: női távolugrás, döntő
20.20: női 400 m, döntő
20.25: női diszkoszvetés, döntő
20.35: férfi 800 m, döntő
20.50: női 200 m, döntő
21.00: férfi 5000 m, döntő
21.30: férfi 4x400 m váltó, döntő
21.50: női 4x400 m váltó, döntő

6. VERSENYNAP, AUGUSZTUS 12., VASÁRNAP
Délelőtti program
09.05: női maratoni* (Gyurkó Fanni a 40. lett)
10.00: férfi maratoni* (Csere Gáspár a 29. lett)
Esti program
19.10: férfi rúdugrás, döntő
19.30: női kalapácsvetés, döntő (Gyurátz Réka a 9. helyen zárt)

19.30: női 4x100 m, előfutamok (Magyarország a 13. lett)
19.50: férfi 4x100 m, előfutamok
20.05: férfi hármasugrás, döntő
20.15: női 3000 m akadály, döntő (Gyürkés Viktória a 13. helyen ért célba)
20.35: női 1500 m, döntő
20.55: női 5000 m, döntő
21.20: női 4x100 m, döntő
21.35: férfi 4x100 m, döntő

Vastag betűvel a döntők
*stadionon kívüli események

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.12.09 22:53:00

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Az atlétika örök és felülmúlhatatlan, a természetes mozgásokkal kapcsolatos gyermeki álmaink legvalószínűbbnek tetsző megtestesítője.

2018.12.06 11:41:04

Atlétika VINCZE SZABOLCS (Monte-Carlo)

„Atlétáink öt éven át semmi másra sem fognak készülni, csak arra, hogy ott lehessenek.”

2018.12.04 23:47:33

Atlétika L. PAP ISTVÁN

NS-VÉLEMÉNY. A vizes vb óta tudjuk, hogy a makett sem feltétlenül kevés.

2018.11.23 14:14:22

Atlétika SZALAY PÉTER

„Gyorsan hatott, és nekem akkor pontosan arra volt szükségem, hogy kiszakadjak a valóságból.”

2018.11.14 22:43:57

Atlétika MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Hogy önmagában Johnson lebukása mekkora esemény volt, annak érzékeltetésére, megemlíteném: a Reuters hírügynökség egy összefoglalójában azt írta, „…ez a nap változtatta meg az olimpiát és a sportot – örökre”.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS