Atlétikai vb: Fraser-Pryce lehagyta Boltot az érmek számában

2023.08.22. 11:06
Shelly-Ann Fraser-Pryce a tizenhatodik vb-érmét is megszerezheti Budapesten (Fotó: Török Attila)
Shelly-Ann Fraser-Pryce 15. atlétikai világbajnoki érmét szerezte hétfőn Budapesten, ezzel lehagyta honfitársát, Usain Boltot.

A 36 esztendős sprinter a vb-csúcsot futó amerikai Sha'Carri Richardson és a szintén jamaicai Shericka Jackson mögött ért célba 100 méteren a magyar fővárosban, tíz arany és négy ezüst után ez volt az első bronzmedáliája vb-ről.

A 2017-ben visszavonult sprinterlegenda, a nyolcszoros olimpiai bajnok Bolt 11 aranyat, 2 ezüstöt és 1 bronzot gyűjtött össze vb-ken. A csúcstartó húsz érmével az amerikai Allyson Felix, aki 13 medáliát váltó tagjaként érdemelt ki.

„Nem kell mindig tudnod a választ, csak menni és küzdeni. Ma este hálás vagyok, hogy bronzéremmel távozhatok” – fogalmazott a háromszoros olimpiai bajnok Shelly-Ann Fraser-Pryce, aki annak ellenére a táv esélyese volt, hogy térdsérülése miatt keveset versenyzett idén. Budapesten még bővítheti vb-éremkollekcióját a 4x100-as váltóval.

9. Tamari Davis (Egyesült Államok) 11.03

Az atlétikai vb-ről a Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja:Csinta Samu, Németh Andrea, Patai Gergely, Vincze Szabolcs, Nagy-Pál Tamás (videó), Pusztai Viola (videó), Szabóky Zsolt (videó), Árvai Károly (fotó), Szabó Miklós (fotó), Török Attila (fotó)