PL: Kerkezék ellen fordított az újonc; nem tudta megtartani kétgólos előnyét az Aston Villa

Sári RolandSári Roland
2024.04.06. 18:12
A Bournemouthnak nem sikerült legyűrnie a Lutont (Fotó: Getty Images)
A Kerkez Milossal felálló Bournemouth sokáig vezetett, mégis 2–1-re kikapott az újonc Luton otthonában, míg az Aston Villa fordulatos 3–3-as döntetlent játszott a Brentforddal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában.

LUTON–BOURNEMOUTH

Az első játékrészben nem született gól, de azt véletlenül sem mondhatjuk, hogy eseménytelenül alakult volna a 45 perc. Mindkét gárda folyamatosan a kapuk előtt játszott, és több veszélyes helyzetet is ki tudott alakítani, de a támadások rendre pontatlanok voltak, így 0–0-val fordulhattak. Az 52. percben megtört a jég: Justin Kluivert pontos passzából Marcus Tavernier engedett el hatalmas bombát, amely a hálóban kötött ki. A 73. percben az újoncnak sikerült egyenlítenie, Jordan Clark a tizenhatosról lőtt szintén hatalmas gólt, majd a 90. percben Carlton Morris találatával fordított a Luton, és 2–1-re megnyerte az összecsapást.

A válogatott védőnk, Kerkez Milos kezdőként lépett pályára, és csak a 86. percben cserélték le.

ASTON VILLA–BRENTFORD

Az Aston Villa a 38. percben törte fel a vendégvédelmet, Ollie Watkins csodásan fejelt a Brentford kapujába. A fordulás után gyorsan pörögtek az események. A kezdés után egy perccel Morgan Rogers duplázta meg a különbséget, de sokáig nem ünnepelhetett a hazai gárda, mert hamar egyenlítettek a látogatók (2–2), sőt a 68. percben már a vezetést is átvették Yoane Wissa góljával.

De még nem volt vége: a lefújásig a birminghamieknek is volt még válaszuk – a 81. percben Watkins ismételten betalált, ami elég volt, hogy pontot mentsen a nyugat-londoniak ellen. 3–3

EVERTON–BURNLEY

Az Everton és a Burnley mérkőzésén az első játékrész legvégén érkezett az első találat. A kiesőjelölt gárda kapusa, Arijanet Muric óriási hibát követett el, amit a hazaiak csatára, Dominic Calvert-Lewin gondolkodás nélkül kis is használt, megszerezve a liverpooli vezetést.

A folytatásban ráadásul egy rossz becsúszás után még emberhátrányba is kerültek a vendégek (Dara O'Shea-t állították ki), igaz, az emberelőnyt már nem tudta kihasználni az Everton, amely azért legalább megtartotta egygólos előnyét a lefújásig. 1–0

FULHAM–NEWCASTLE

A találkozó kifejezetten unalmasan kezdődött, a felek alig találták el a kaput, igazán nagy lehetősége egyik gárdának sem akadt. A 77. percben azt hihettük, végre megtörik a jég, mert Fabian Schär szépen helyezte a hozzá pattanó labdát a kapuba, ám  egy korábbi szabálytalan megmozdulás miatt végül is nem adták meg a gólt. Ez csak még inkább feltüzelte a Newcastle-t, pár perccel később ugyanis már tényleg előnybe kerültek a „szarkák” – a védőkről kipattanó labdát Bruno Guimaraes vágta elemi erővel a kapuba, kiharcolva csapata győzelmét. 0–1

WOLVERHAMPTON–WEST HAM

A Wolves a meccs kezdetétől nagy nyomást helyezett a West Ham kapujára, aminek a 33. percben lett meg az eredménye. Ekkor ugyanis büntetőhöz jutottak a hazaiak, és a tizenegyest kis szerencsével Pablo Sarabia értékesítette is.

A folytatásban sem igazán változott a játék képe, egyszer ugyan megcsillant a remény a vendégek előtt, amikor a 66. percben Emerson a hálóba juttatta a labdát, a VAR-elemzés után azonban visszafújták a találatot. Nem sokkal később viszont ténylegesen sikerült az egyenlítés, a vendégeknek is ítéltek egy tizenegyest, amelyet Lucas Paquetá lőtt be biztos lábbal. Az utolsó percekben pedig még sikerült is fordítania a West Hamnek: James Ward-Prowse szögletből (!) tekerte gyönyörűen a hálóba a labdát öt perccel a vége előtt. 1–2

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Luton–Bournemouth 2–1 (Clark 73., Morris 90., ill. Tavernier 52.)
Aston Villa–Brentford 3–3 (Watkins 39., 81., Rogers 46., ill. Jörgensen 59., Mbeumo 61., Wissa 68.)
Everton–Burnley 1–0 (Calvert-Lewin 45+2.)
Fulham–Newcastle United 0–1 (Guimaraes 81.)
Wolverhampton–West Ham United 1–2 (Sarabia 33. – 11-esből, ill. Paquetá 73. – 11-esből, Ward-Prowse 85.)
KORÁBBAN
Crystal Palace–Manchester City 2–4 (Mateta 4., Édouard 85., ill. De Bruyne 13., 70., R. Lewis 47., Haaland 66.)