Premier League: a tűzzel játszott a Man. United, de megnyerte a hétgólos ütközetet

2024.02.01. 22:34
Rasmus Höjlund (balra) és Marcus Rashford egyaránt gólt lőtt a Manchester Unitedban (Fotó: Getty Images)
A Manchester United 4–3-ra győzött a Wolverhampton Wanderers vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának csütörtök késő esti mérkőzésén. A West Ham United hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az AFC Bournemouthszal – Kerkez Milos a 78. percben állt be csereként a vendégcsapatba.

WOLVERHAMPTON–MANCHESTER UNITED 3–4

Ott lesz-e Marcus Rashford a manchesteri kezdőcsapatban vagy nem? Sokakat foglalkoztatott a kérdés a támadó múlt heti, belső fegyelmi vizsgálatba torkolló belfasti kimaradása, edzésmulasztása után. Nos, Erik ten Hag menedzser lezártnak nyilvánította az ügyet, be is állította Rashfordot a kezdőbe – és ki más szerezte volna meg a vezetést jól helyezett 16 méteres lövéssel az 5. percben, ha nem ő?… (0–1)

Rashford benne volt abban az akcióban is, amelynek végén Luke Shaw középre passzolt, és a megpattanó labdát Rasmus Höjlund bevetődve a kapuba piszkálta (0–2). Az első játékrész végén további két gólt szerzett a felszabadultan, lendületesen futballozó United, de mindkettőt lesről…

Egy kis stat: az első gólnál a passzt felszolgáló Rasmus Höjlund az egymás utáni második bajnokin jegyzett gólt és gólpasszt; ilyen fiatalon (20 év, 362 nap) korábban egyetlen MU-játékosnak sem sikerült ilyesmi, az előző hasonló duplát Cristiano Ronaldo 21 évesen szállította 2007-ben (Opta).

A második játékrészre feljavult a Wolves, és egy hosszasan vizsgált esetet követően (az ítélet szerint Casemiro eltalálta Pedro Neto lábát) büntetőhöz jutott, amelyet a nem sokkal korábban becserélt Pablo Sarabia gólra váltott a 71. percben (1–2).

Csakhogy volt egy remek cseréje Ten Hagnak is: Scott McTominay is percekkel a beállása után talált a kapuba, ő fejjel (1–3) – de ezzel még messze nem volt vége, hiszen egy szögletet követően Max Kilman közeli lövéssel kihasználta a manchesteri védelem bizonytalankodását (2–3).

Sőt: a 95. percben egy ellencsapás végén Pedro Neto rövid sarkos lövéssel egyenlített (3–3)! Hihettük, ez a meccs csattanója, de tévedtünk: a 97. percben a néhány napja kupameccsen is gólt szerző, 18 éves Kobbie Mainoo remekül lőtt a hosszú sarokba (3–4) – mégis nyertek a „vörös ördögök”!

A Manchester United először őrizte meg veretlenségét négy egymást követő tétmérkőzésen ebben az idényben.

WEST HAM–BOURNEMOUTH 1–1

A megelőző két bajnokiját elveszítő AFC Bournemouth remekül kezdett, egy eredményes letámadás végén Dominic Solanke már a 3. percben gólt lőtt – igaz, kellett hozzá a West Ham-védelem összeomlása, Kurt Zouma és Kalvin Phillips katasztrofális összjátéka…

Egy kis stat: legutóbb 2010-ben kapott ennél korábban gólt hazai pályán a West Ham a Premier League-ben; akkor Michael Essien (Chelsea) 97 másodperc után talált a „kalapácsosok” kapujába. (Opta)

A második félidőre kiheverte a sokkot a West Ham, és egy VAR-beavatkozás után megítélt büntetőből James Ward-Prowse egyenlített is.

A végjátékban mindkét csapat nyílt sisakkal harcolt – a 78. perctől a magyar válogatott Kerkez Milos is pályán volt a vendégeknél –, akár itt, akár ott beakadhatott volna a győztes gól, de nem így történt, maradt az 1–1.

A West Ham United immár hat forduló óta őrzi veretlenségét.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzések
Wolverhampton Wanderers–Manchester United 3–4 (Sarabia 71. – 11-esből, Kilman 85., Neto 90+5., ill. Rashford 5., Höjlund 22., McTominay 75., Mainoo 90+7.)
West Ham United–AFC Bournemouth 1–1 (Ward-Prowse 61. – 11-esből, ill. Solanke 3.)

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Burnley 3–1 (J. Álvarez 16., 22., Rodri 46., ill. Al Dakhil 90+3.)
Tottenham Hotspur–Brentford 3–2 (Udogie 48., B. Johnson 49., Richarlison 56., ill. Maupay 15., Toney 67.)
Liverpool–Chelsea 4–1 (Diogo Jota 23., Bradley 39., Szoboszlai 65., L. Díaz 79., ill. Nkunku 71.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Nottingham Forest–Arsenal 1–2 (Awoniyi 89., ill. G. Jesus 65., Saka 72.)
Fulham–Everton 0–0
Luton Town–Brighton 4–0 (Adebayo 1., 42., 56., Ogbene 3.)
Crystal Palace–Sheffield United 3–2 (Eze 17., 27., Olise 67., ill. Brereton Díaz 1., McAtee 20.)
Aston Villa–Newcastle United 1–3 (Watkins 71., ill. F. Schär 32., 36., A. Moreno 52. – öngól)