Szalah és Jota duplázott, a Liverpool 6–1-re nyert Leedsben

2023.04.17. 20:50
A Liverpool Szalah góljával duplázta meg előnyét (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójának záró mérkőzésén a Liverpool 6–1-re nyert a Leeds United vendégeként.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

LEEDS UNITED–LIVERPOOL 1–6 (0–2)
Leeds,
Elland Road. Vezette: Pawson
LEEDS:
Meslier – Kristensen, Koch, Strujik, Firpo – McKennie, Roca – Harrison (Forshaw, 77.), Aaronson (Summerville, 67.), Sinisterra (Gnoto, 77.) – Rodrigo (Rutter, 67.). Menedzser: Javier García
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – Henderson (Milner, 81.), Fabinho (Thiago, 85.), C. Jones – Szalah (Núnez, 81.), Gakpo (Luis Díaz, 81.), Jota (Firmino, 81.). Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Sinisterra (47.), ill. Gakpo (36.), Szalah (39., 64.), Jota (52., 73.), Núnez (90.)

A Liverpool úgy utazott Leedsbe, hogy négy meccse nem nyert a Premier League-ben. A kiesés elől menekülő gárda sem volt jó formában, az előző fordulóban 5–1-re kapott ki a Crystal Palace-tól.

A találkozó elején a Leeds fegyelmezetten védekezett, s egyértelműen az volt a célja, hogy gyors ellentámadásokat vezessen a saját térfeléről. Ez a taktika az első fél órában egész hatékony volt, hiszen a vendégeknek nem volt komoly helyzetük. Ezt követően azonban minden megváltozott.

A 36. percben Cody Gakpo Alexander-Arnold passzát váltotta gólra közelről, három perccel később pedig Mohamed Szalah zúdította a jobb felső sarokba Diogo Jota átadását a tizenhatoson belülről.

Kétgólos vendég vezetéssel vonulhattak pihenőre a felek, a Pool pedig kicsit az öltözőben ragadt. Konaté addig-addig hezitált a 47. percben, míg Sinisterra elvette tőle, majd Alisson fölött a kapuba pöckölte a labdát. A szépítő gólnak nem sokáig örülhettek a hazaiak, öt perccel később Diogo Jota is betalált ziccerben.

A második félidőben szinte tízpercenként jöttek a Liverpool-gólok, a 64. percben Szalah megszerezte második találatát, a 73. percben Jota duplázott.

Ekkor a hazai drukkerek inkább elindultak haza, így sokan nem látták, ahogyan a 90. percben a csereként pályára lépő Darwin Núnez beállítja a – liverpooli szempontból – 6–1-es végeredményt.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
SZOMBAT
Aston Villa–Newcastle United 3–0(J. Ramsey 11., Watkins 65., 84.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 1–2(Gallagher 13., ill. Welbeck 42., Enciso 69.)
Everton–Fulham 1–3(McNeil 35., ill. Reed, 22., H. Wilson 51., D. James 68.)
Southampton–Crystal Palace 0–2(Eze 54., 68.)
Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 2–3(Szon Hung Min 14., Danjuma 88., ill. Vina 38., Solanke 51., Ouattara 90+5.)
Wolverhampton Wanderers–Brentford 2–0(Diego Costa 27., Hvang Hi Csan 69.)
Manchester City–Leicester City 3–1(Stones 5., Haaland 13., 25. – az elsőt 11-esből, ill. Iheanacho 75.)
VASÁRNAP
West Ham United–Arsenal 2–2(Benrahma 33. – 11-esből, Bowen 55., ill. G. Jesus 7., Ödegaard 10.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: ITT A VÉGE A MECCSNEK, A LIVERPOOL KIÜTÉSSEL NYERT!

90. perc: MEGVAN A HATODIK LIVERPOOL-GÓL IS! Alexander-Arnold indította Darwin Núnezt, aki mellre vette a labdát, majd ballal passzolt a jobb alsó sarokba. 1–6

85. perc: Thiago váltja Fabinhót.

81. perc: négyet cserél Jürgen Klopp – Darwin Núnez, Roberto Firmino, Luis Díaz és James Milner is pályára lép. Ennyo volt mára Szalahnak, Jotának, Gakpónak és Hendersonnak.

77. perc: Gnoto és Forshaw váltotta Sinisterrát és Harrisont.

73. perc: KIÜTÉS! Henderson a jobb odlalról laposan tette vissza a labdát lövésre Diogo Jotának, aki kapásból el is vállalta. Meslier nem ért le a jobb alsóba, már négy góllal vezet a Liverpool! 1–5

72. perc: Jota került lövőhelyzetbe a tizenhatos sarkánál, de ballal csúnyán a kapu fölé vágta.

67. perc: kettőt cserél a Leeds, Summerville és Rutter állt be Rodrigo és Aaronson helyére.

64. perc: EZ MÁR NEM LES, 1–4! A saját tizenhatosánál szerzett labdát a Pool, majd a bal szélen vezetett gyors ellenakciót. Robertson beadása után Gakpo megtalálta Szalahot, aki Meslier mellett lőtt a kapu jobb oldalába. 1–4

60. perc: LESGÓL! Alexander-Arnold parádésan löbbölt Van Dijknek, aki kapásból, ballal passzolt középre Szalahnak. Az egyiptomi támadónak csak az üres kapuba kellett juttatnia a labdát, de nem örült, mert a partjelző emelte a zászlaját. Az esetet visszanézte a VAR, s megállapította, hogy a holland bekk valóban lesről indult a szabadrúgásnál.

58. perc: KAPUFA! Aaronson szánta el magát lövésre olyan 23 méterről, a labda olyan ívben haladt a kapu felé, hogy Alisson nem is látta értelmét elugrani. A játékszer végül a keresztlécről pattant ki a pályáról.

52. perc: MEGINT KÉTGÓLOS A KÜLÖNBSÉG! Curtis Jones remek ütemben passzolt a védők között Diogo Jotának, aki állítás nélkül bevágta a labdát Meslier kapujába. 1–3

47. perc: SZÉPÍT A LEEDS! Konaté óriásit hibázott, túlságosan sokáig tartogatta a labdát hátul. Sinisterra letámadta, s egyszerűen elvette a védőtől a zsugát. Egy az egyben nem hibázott a szélső, higgadtan pöckölte át Alisson fölött a labdát. 1–2

46. perc: elindult a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége az első félidőnek!

42. perc: Fabinho kapott sárga lapot durvaságért.

39. perc: OTT A MÁSODIK VENDÉG GÓL! Jota szerzett labdát a saját térfelén, majd a Leeds United térfelére robogott vele. A keresztbe futó Mohamed Szalahot indította, az egyiptomi pazarul lőtte ki a rövid felsőt. 0–2

36. perc: VEZET A LIVERPOOL! Szalah passzolt Alexander-Arnoldnak a tizenhatoson belülre, aki pontosan centerezett Cody Gakpónak. A holland támadónak egyszerű dolga volt, csak az üres kapuba kellett passzolnia két méterről. 0–1

30. perc: a Leeds ismét előremerészekdett, egy jobb odlali lágy beívelés után majdnem eljutott a labda a túloldalon Sinisterrához, de Alexander-Arnold óriásit mentett. A kipattanónál Roca bombázott kapásból, de ezt a kísérletet maximum a National Football League-ben értékelték volna...

22. perc: Sinisterra kapott kiváló indítást, majd a szélső a tizenhatoson belülről ballal tüzelt, de a kapu mellé lőtte a labdát. Nagy lehetőség volt.

20. perc: Robertson ívelt a tizenhatoson belüre Szalah felé, de a hazaiak kapusa nagyszerűen olvasta a játékot, kirohant és megfogta a labdát.

15. perc: Alexander-Arnold pazarul indította Szalaht, majd a lekészítés után Henderson adott középre igazítás nélkül. A labda Gakpo fejéről Jota elé pattant, a portugál pedig éles szögből, ballal próbálkozott kapásból. Veszélyt nem jelentett, de megvan a Liverpoolnak is az első lövése.

9. perc: a második kísérlet is a hazaiak nevéhez fűződik – Rodrigo lőtt távolról, de nem találta el a vendégek kapuját.

7. perc: HELYZET! Harrison beadására Rodrigo robbant be nagyszerűen, a csúsztatását azonban Alisson magabitosan fogta – a labda ki sem pattant a brazil válogatott kapusról.

6. perc: Rodrigo indult volna meg a Liverpool térfelén, Curtis Jones azonban felrúgta. Szabadrúgással jöhet a Leeds, Harrison vagy Aaronson íveli középre.

1. perc: elindult a mérkőzés, a Leeds indította útjára a labdát.

Jürgen Klopp ebben az idényben nem lehet büszke a Liverpool teljesítményére (Fotó: Getty Images)

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A Liverpool egyáltalán nincs jó formában az elmúlt időszakban: a Manchester United ellen aratott 7–0-s diadal óta még egyszer sem nyert a Premier League-ben. A Bournemouthtól 1–0-ra, a Manchester Citytől 4–1-re kapott ki, ezt követte a Chelsea elleni gól nélküli döntetlen és az Arsenal elleni 2–2-es iksz.

Jürgen Klopp együttese most a kiesés elől menekülő Leeds united ellen szakítaná meg négymeccses nyeretlenségi sorozatát. McKenniék sem lehetnek büszkék a legutóbbi teljesítményükre, ugyanis az Elland Roadon 5–1-es zakót kaptak a Crystal Palace-tól.

A „vörösök” jelenleg 44 ponttal a 8. helyen tartózkodnak, míg a Leeds a 16. pozíciót foglalja el 29 egységgel – csupán két pont választja el a kiesőzónától.