PL: Iheanacho remekelt, a Leicester legyőzte a Palace-t

CS. M.CS. M.
2021.04.26. 22:57
Kelechi Iheanacho volt a nyerőember (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának hétfői mérkőzésén a Leicester City hazai pályán 2–1-re nyert a Crystal Palace ellen.

A vezetést a vendégek szerezték meg a 12. percben: egy gyors kontra után Wilfried Zaha elé került a labda a tizenhatoson belül, s ziccerben nem hibázott (0–1). Ezt követően a Leicester City játszott mezőnyfölényben, helyzetekig is eljutott, de az első játékrészben nem tudott betalálni.

A szünet után mindössze öt perc telt el a hazaiak egyenlítő találatáig: Iheanacho játszotta be magát a tizenhatoson belülre, majd remekül passzolt Timothy Castagne elé, aki bevette a kaput (1–1). Ezt követően is a Leicester dominált, de kimaradtak a helyzetek – a 78. percben Jamie Vardy lőtt mellé egy ziccert.

A 80. percben aztán az egy gólpasszt már kiosztó Iheanacho bújt ki remekül a védők mögül, majd a tizenhatoson belül megforgatta védőjét és szenzációs gólt szerzett, ezzel előnyhöz juttatva csapatát (2–1). A vendégek már nem tudtak reagálni, így a Leicester szerezte meg a három pontot.