Vízilabda: Ibolya visszavonult, konzulként tevékenykedik a jövőben

2009.12.14. 09:33
Címkék
Szombaton, a Domino-Honvéd ellen játszotta a búcsúmeccsét Ibolya Tamás, az OSC centere, aki januártól Magyarország dániai nagykövetségén konzulként tevékenykedik majd.

 

 „Úgy terveztem, akkor hagyom abba a vízilabdát, amikor először megyek el külszolgálatra – mondta a visszavonulás kapcsán a Nemzeti Sportnak. – Hat éve gyakorlatilag azt a döntést hoztam, hogy nem a póló, hanem a civil pálya a legfontosabb Szeptemberben voltam harmincöt éves, szerintem szép és kellően hosszú pályafutást hagyok magam mögött. Csak pozitív emlékeket őrzök, nem is tudom elképzelni, miként alakult volna az életem, ha nem pólózom. A nyolcvanas években Szentesen nagyon népszerű volt a vízilabda, szerencsére én is eljutottam az uszodába, ahol kiváló edzőkkel dolgozhattam együtt. Később magyar bajnok lettem, kétszer nyertem kupát, és a nemzetközi porondon is eredményesek voltunk. Egyvalami hiányzik: nem voltam felnőttválogatott, de emiatt sincs rossz érzés bennem, hiszen a korosztályomban szerepelt Molnár Tamás, Märcz Tamás, Varga Tamás, Regős Áron, egy csapatban pedig csak két centernek van helye - ráadásul én is a magyar póló aranykorában játszhattam.”

Legfrissebb hírek

„Volt egy nagyon magas támadójuk…” – a jordániai kapitány Benbualiról

Foci vb 2026
1 perce

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?

Egyéb egyéni
4 perce

Népsport: „Az ezüstérem nem kudarc!”

Népsport
12 perce

Lionel Messit lehetetlen kiejteni csoportkörben?

Foci vb 2026
13 perce

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
31 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
39 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
43 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
45 perce
Ezek is érdekelhetik