Vízilabda: Ibolya visszavonult, konzulként tevékenykedik a jövőben

2009.12.14. 09:33
Címkék
Szombaton, a Domino-Honvéd ellen játszotta a búcsúmeccsét Ibolya Tamás, az OSC centere, aki januártól Magyarország dániai nagykövetségén konzulként tevékenykedik majd.

 

 „Úgy terveztem, akkor hagyom abba a vízilabdát, amikor először megyek el külszolgálatra – mondta a visszavonulás kapcsán a Nemzeti Sportnak. – Hat éve gyakorlatilag azt a döntést hoztam, hogy nem a póló, hanem a civil pálya a legfontosabb Szeptemberben voltam harmincöt éves, szerintem szép és kellően hosszú pályafutást hagyok magam mögött. Csak pozitív emlékeket őrzök, nem is tudom elképzelni, miként alakult volna az életem, ha nem pólózom. A nyolcvanas években Szentesen nagyon népszerű volt a vízilabda, szerencsére én is eljutottam az uszodába, ahol kiváló edzőkkel dolgozhattam együtt. Később magyar bajnok lettem, kétszer nyertem kupát, és a nemzetközi porondon is eredményesek voltunk. Egyvalami hiányzik: nem voltam felnőttválogatott, de emiatt sincs rossz érzés bennem, hiszen a korosztályomban szerepelt Molnár Tamás, Märcz Tamás, Varga Tamás, Regős Áron, egy csapatban pedig csak két centernek van helye - ráadásul én is a magyar póló aranykorában játszhattam.”

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
15 perce

Balhé Uruguay háza táján, a keret egy része fellázadt Bielsa ellen

Foci vb 2026
15 perce

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat

Foci vb 2026
27 perce

Együttműködési megállapodást kötött az NB II újoncával a ZTE FC

Labdarúgó NB I
33 perce

Úszás: egy év múlva rajtol itthon a vizes világbajnokság

Úszás
36 perce

Erste Liga: Farkas Roland marad a magyar bajnoknál

Jégkorong
41 perce

Vb 2026: közösen tiltakozik a „pride-mérkőzés” miatt a két muszlim ország szövetsége

Foci vb 2026
45 perce

Strandkézilabda-vb: csoportelsőként negyeddöntős a magyar válogatott

Kézilabda
46 perce
Ezek is érdekelhetik