Vízilabda: hibátlanul csoportelső a fiúválogatott az U19-es Eb-n

2022.09.20. 13:15
A franciákat is gond nélkül legyőzte, így csoportelső lett és a negyeddöntőre készülhet az U19-es fiú vízilabda-válogatott a korosztály podgoricai Európa-bajnokságán.

Kedden a franciák ellen ugrott vízbe a magyar U19-es fiú vízilabda-válogatott a korosztály podgoricai Európa-bajnokságán.

Vigvári Vince négy gólt lőtt a franciáknak Forrás: total-waterpolo.com

Vigvári Vince négy gólt lőtt a franciáknak  •  Forrás: total-waterpolo.com

A Nyéki Balázs által irányított együttes a nehezebb feladatát már elvégezte a D jelű négyesben, hiszen hétfő este17–8-ra legyőzte a házigazda montenegróiakat, így gyakorlatilag már csoportelsőnek tudhatta magát. A hibátlan mérleghez azonban még– kevés pihenő után– le kellett játszani a harmadik meccset, de a várakozásoknak megfelelően a franciák nem tudtak jelentősebb gondot okozni a magyarok számára.

Az első negyed végén 5–1-re, félidőben pedig 9–3 vezetett a válogatott, amely a folytatásban visszavett a lendületből, de így is magabiztosan, 13–6-ra nyerte meg az összecsapást. A mérkőzés legeredményesebb játékosa ezúttal a négy gólt jegyző csapatkapitány, Vigvári Vince lett. A csoportelsőséggel a sokra hivatott gárda automatikusan a negyeddöntőbe jutott. A négy közé kerülésért csütörtökön játszik a csapat, az ellenfél még ismeretlen, a tapasztalt erőviszonyok alapján a hollandok következhetnek.

U19-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, PODGORICA (szeptember 18-25.)
D-CSOPORT, 3. forduló

Magyarország–Franciaország 13–6 (5–1, 4–2, 2–1, 2–2)
Gólszerzők:
Vigvári Vince 4, Szalai 3, Pető 2, Varga V. 2, Klár, Vismeg, illetve Ondo Methogo 2, Lena 2, Moussa Benyassine, Nardon
A magyar válogatott kerete:
Kapusok: DankaBenedek (KSI),KovácsKristóf (Szentes, Szeged)
Mezőnyjátékosok: VigváriVince (OSC),EklerZsombor (UVSE, Honvéd),PetőAttila (KSI, Szolnok),MészárosMátyás (BVSC),TátraiDávid (BVSC),KlárGergő (Ferencváros),MolnárErik (Ferencváros),NagyNorbert (Miskolc),VismegZsombor (Miskolc, Szolnok),LakatosSoma (Szeged),NagyÁkos (KSI),VargaVince (Ferencváros),SzalaiPéter (KSI)Vezetőedző: NyékiBalázs.Edző: KorényiBalázs.Kapusedző: GárdonyiAndrás.Csapatvezető: SzékelyBulcsú.Utánpótlás szakmai vezető: CsehSándor