Vízilabda: az UVSE nyerte a leány serdülőbajnokságot

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2022.05.23. 19:08
Az UVSE Áts Bertalan által irányított leány serdülő vízilabdacsapata magabiztos győzelmek után szerzett bajnoki címet a Hajós Alfréd uszodában.

Az ifjúsági lányok között elért siker után a serdülőbajnokságot is az UVSE nyerte meg, miután a vasárnap esti margitszigeti döntőben 15–6-ra győzte le a KSI csapatát.Az ifjúsági lányok között elért siker után a serdülőbajnokságot is az UVSE nyerte meg, miután a vasárnap esti margitszigeti döntőben 15–6-ra győzte le a KSI csapatát.

Az UVSE nyerte a leány serdülőbajnokságot Fotó: Varga Jennifer

Az UVSE nyerte a leány serdülőbajnokságot  •  Fotó: Varga Jennifer

Áts Bertalan együttese megérdemelten hódította el a trófeát, hiszen a hazai rendezésű nyolcas döntőben mindegyik mérkőzését magabiztos fölénnyel nyerte, a negyeddöntőben az OSC-Újbuda ellen 17–7-re,az elődöntőben az FTC-vel szemben 17–9-re győzött.

Az aranymeccsen a lilák az első negyed végén már 6–1-re vezettek, a félidőben pedig 9–2 volt az állás, így a bajnokság utolsó találkozójának a végére nem sok izgalom maradt.

A döntő legeredményesebb játékosa Lendvay Zoé lett, aki hat góllal segítette a társait, és külön dicséret illeti a bajnokcsapat kapusát, Golopencza Szonját, aki a hazai szövetség jegyzőkönyve szerint a KSI-lövések 69%-át hárította.

A döntőt megelőző bronzmeccsen az FTC 16–12-re győzte le a Szentest, az ötödik helytől a nyolcadikig pedig BVSC-Zugló, Dunaújváros, OSC-Újbuda, Tatabánya lett a sorrend.

LEÁNY SERDÜLŐBAJNOKSÁG, NYOLCAS DÖNTŐ
A 7. helyért:
Genesys OSC-Újbuda–Tatabánya 11-8 (3-1, 5-2, 2-4, 1-1)
Gólszerzők:Becsey 4, Menyhárt 3, Varró 2, Bozsó, Vass, ill. Orbán 3, Zantleitner H. 2, Zöld, Kovács J., Sóti
Az 5. helyért:
Dunaújvárosi FVE–BVSC-Zugló 10-11 (3-2, 2-3, 1-4, 4-2)
Gólszerzők:Kardos D. 3, Kardos L. 2, Erdélyi 2, Lengyel 2, Markó, ill. Batizi 6, Kalmár 3, Pál, Hegedűs
A 3. helyért:
FTC Telekom–Prointerier-Yordo-Szentes 16-12 (4-4, 3-2, 4-5, 5-1)
Gólszerzők:Awad 5, Nagy L. 5, Szabó J. 2, Donauer 2, Gulyás-Oldal, Nagy J., ill. Kátai-Benedek 5, Bíró 2, Horváth Zs. 2, Tyukász, Dobos, Boldizsár
A döntőben:
UVSE–KSI SE 15-6 (6-1, 3-1, 3-3, 3-1)
Gólszerzők:Lendvay 6, Mácsai E. 3, Hajdú 2, Örkényi 2, Finta, Szentpáli, ill. Lendvai 3, Korpás, Forster, Kemény

További korosztályos hírekVÍZILABDÁBANa sportági aloldalunkon.