Vízilabda: az UVSE nyerte a III. Benedek Tibor Emléktornát

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2023.05.23. 19:18
Az UVSE fiú vízilabdacsapata nyerte a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában rendezett nemzetközi ifjúsági tornát, mellyel a legendás pólósra, Benedek Tiborra emlékeztek immáron harmadik alkalommal.

A múlt hét végén immáron a harmadik alkalommal rendezték meg a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában a Benedek Tibor emléktornát, ezzel is tisztelegve a 2020 júniusában elhunyt, háromszoros olimpiai bajnok pólós legenda emléke előtt.

A tornát az az UVSE szervezte, melyben Benedek Tibor példaértékű nevelőmunkát végzett.

A háromnapos ifjúsági megméretésen öt magyar (UVSE, FTC, KSI, Honvéd, Vasas) és három külföldi (Partizan Beograd, CN Catalunya, Nuoto Roma) klub vett részt.

Vincze Balázs csapata, az UVSE nyerte a III. Benedek Tibor Emléktornát Fotó: Palágyi Barbara

A döntőben a házigazda UVSE és Benedek Tibor nevelőklubja, a KSI csapott össze. A finálét végül a Vincze Balázs irányította UVSE magabiztosan nyerte 18–8-ra. A harmadik helyet a Vasas érdemelte ki, miután 16–8-ra legyőzte az FTC-t.

A döntő jegyzőkönyve ITT, a bronzmeccs jegyzőkönyve ITT érhető el.

(Kiemelt képünkön: a győztes UVSE Fotó: Palágyi Barbara)