B. V. utanpotlassport.hu 2022.08.16 16:26 Frissítve: 2022.08.20 11:25

Triatlon: három magyar a dobogón a junior Ek-viadalon

Az év eddigi legsikeresebb junior Európa-kupa viadalát zárta a hétvégén a magyar csapat Rigában: Kovács Gyula győzött, Kropkó Márton, valamint Márta pedig ezüstérmes lett.

Eddig is sok-sok dobogós helyezést szereztek a magyar fiatalok a junior triatlon Európa-kupa sorozatban, ennek köszönhetően pedig előkelő helyre „verekedték” magukat a korosztályos kontinensranglistán.

A múlt hétvégi, rigai szereplés azonban minden eddigit felülmúlt, ugyanis a hat dobogós közül három is magyar volt.

Forrás: Magyar Triatlon Szövetség

•  Forrás: Magyar Triatlon Szövetség

A fiúk viadalán Kovács Gyula és Kropkó Márton kétfős szökést követően házi futóversenyben döntött az aranyról és ezüstről, ebből végül Gyula jött ki jobban.

Márton pedig nővéréhez, Kropkó Mártához hasonlóan második lett, az utóbbit csak a svédek világbajnoka lőzte meg. Az idén a már korábban kétszer is ezüstöt nyerő Nádas Romina ezúttal a nyolcadik, míg Lehmann Sára pedig a tizennegyedik helyen zárt.

További korosztályos hírek TRIATLONBAN a sportági aloldalunkon.