Torna: Molnár Botond ifjúsági Eb-első egyéni összetettben

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2022.08.19. 21:41
Fantasztikus teljesítménnyel Molnár Botond aranyérmet szerzett egyéni összetettben a tornászok müncheni ifjúsági Európa-bajnokságán. A magyar fiúcsapat a hatodik helyen zárt. Molnár három, míg Závory Szilárd két szeren is döntős.

A pénteki selejtezővel az ifjúsági fiú tornászok is megkezdték szereplésüket a Münchenben zajló korosztályos Európa-bajnokságon. Akvalifikáció pontjai alapján a nap végén egyéni összetett és csapateredményt hirdettek, illetve innen lehetett bejutni a szerenkénti finálékba is. A lebonyolításszerint egy szerre négy versenyző mehetett fel, és a legjobb három eredménye számított a csapat szempontjából.

A magyar szövetség (MATSZ) beszámolója szerint aMolnár Botond(Győri AC),Závory Szilárd(KSI SE),Mentovai István(Budapesti Honvéd),Juhász Balázs(Budapesti Honvéd),Zámbori Zala(FTC-Telekom) alkotta magyar csapat a második selejtezőcsoportban szerepelt.

A nyújtón kezdték a versenyt, amelyen Závory (13.033)hozta a legjobb teljesítményt, és a hatodik, döntős pozícióban zárt. Majd következett a talaj, amely a mieink egyik legerősebb szerének bizonyult: Molnár Botond (13.866) a legmagasabb pontszámot érte el az egész mezőnyben.

Molnár Botond (középen) ifjúsági Európa-bajnoki címet szerzett egyéni összetettben Münchenben Fotó: Simone Ferraro / European Gymnastics

Molnár Botond (középen) ifjúsági Európa-bajnoki címet szerzett egyéni összetettben Münchenben  •  Fotó: Simone Ferraro / European Gymnastics

Lólengésben szintén a Győri AC kiválósága szerepelt a legjobban (12.700), a 19. lett. Ezután jött a gyűrű, amelyen Molnár (13.333; 2. hely) és Závory (13.200; 6. hely) személyében két magyar finalistát is hozott a selejtező. A magyar csapat legerősebb szere az ugrás volt: három magyar tornász, Molnár (14.066; 5. hely), Závory (13.816; 9. hely) és Mentovai István (13.633; 14. hely) is jól szerepelt. Végül a magyar válogatott korláton zárta a selejtezőket, itt szintén Molnár (13.366; 9. hely) végzett a legelőkelőbb helyen.

Majd a hat szer után kialakult az egyéni összetett rangsora, ésszenzációs teljesítményének köszönhetőenMolnár Botondaranyérmet szerzett 79.964-es pontszámmal. Ezzel az első magyar fiú tornász lett, aki ifjúsági Európa-bajnoki címet ünnepelhetett összetettben.

Második legjobb magyarként Závory Szilárd a 12. lett (77.598). A csapatversenyben a magyar fiúk 233.661 ponttala hatodik helyen végeztek.

A magyar versenyzők pontszámai:
Juhász Balázs:
talaj: 13.066; lólengés: 11.700; gyűrű: 12.233; ugrás: 13.600 (csak egy ugrása volt); korlát: 11.600; nyújtó: 12.533
Mentovai István:
talaj:12.600; lólengés: –; gyűrű: – ugrás: 1. ugrás : 14.100; 2. ugrás: 13.166; átlagpontszám: 13.633; korlát: – nyújtó: 12.233
Molnár Botond:
talaj:13.866; lólengés: 12.700; gyűrű: 13.333; ugrás: 1.: 14.333; 2.: 13.800; átlagpontszám:14.066; korlát: 13.366; nyújtó: 12.366
Zámbori Zala:
talaj: –; lólengés: 11.566; gyűrű: 12.600; ugrás: –; korlát: 12.100; nyújtó:–
Závory Szilárd:

A részletes eredményekITTmegtekinthetők.

Molnár Botond első helyet érő talajgyakorlata:

Az újdonsült Európa-bajnok így nyilatkozott a hazai szövetségnek.

„Most még egyáltalán nem tudom ezt felfogni, itt lóg az aranyérem a nyakamban, de még nem megy... Nagyon sokat edzettem, hogy visszajöjjek a sérülésemből, sokat készültem az Eb-re, úgy látszik, ez bejött. Igazából nem gondoltam volna, hogy ilyen jól szerepelek majd, főleg a szerfinálékba bíztam, arra nem is gondoltam, hogy végül ilyen jól sül el. Amikor megláttam a selejtezősorozat végén a pontszámomat, hogy hetvenkilenc fölött van, akkor sejtettem, hogy ez elég lehet többre is. Ez életem eddigi lemagasabb pontszáma, ez köszönhető annak, hogy remek formába kerültem. Azt nem mondanám, hogy izgultam a verseny előtt, inkább felspannolt állapotba kerültem, ez látszott is a nyújtón, ott rontottam kicsit, de a folytatásra sikerült lenyugodnom. Ez az érem hatalmas löketet ad. A szerenkénti döntőkben csak szeretném magamból kitornázni azt, ami bennem van."

Vasárnap délelőtt a szerenkénti döntőkkel folytatódik a program.Molnár Botondtalajon, gyűrűn és ugrásban, mígZávory Szilárdgyűrűn és nyújtón döntős.

További korosztályos hírekTORNASPORTOKBANa sportági aloldalunkon.