Nyílt vízi úszás: aranyérmes a magyar mixváltó a junior Eb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2023.10.01. 13:04
Címkék
Izgalmas befutó végén a magyar négyes nyert az U19-es mixváltók között a korfui korosztályos nyílt vízi Európa-bajnokságon, míg az U16-osok között negyedikek lettek a fiatalok.

A görögországi korosztályos nyílt vízi úszó Európa-bajnokság utolsó napján a mixváltók mérik össze az erejüket. Előbb az U19-es fiatalokból összeállított négyesek versenyét rendezték meg Korfun, a 4x1250 métert teljesítő mezőnyből pedig természetesen a magyar csapat sem hiányzott

A Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Hambardumyan Arshak, Kovács-Seres Hunor összeállítású kvartett végül óriási izgalmak közepette megnyerte a futamot, amivel a kontinensviadal negyedik magyar érmét szerezték meg. Kovács-Seres hat tizeddel a spanyol riválisa előtt csapott a célba.

 

A részletes eredmények ITT érhetők el.

Az esemény utolsó versenyszámában az U16-os mixváltók ugrottak a vízbe; a Pálházi Léda, Nagy Napsugár, Tóth Olivér, Kárpáti Máté alkotta négyes negyedikként ért a célba.

A magyar csapat négy arany-, három ezüst- és egy bronzéremmel fejezte be a görögországi korosztályos kontinensviadalt, amivel az első helyen végzett a nemzetek versenyében.

(Kiemelt képünk forrása: MÚSZ)

Legfrissebb hírek

NBA: Kevin Durant 39 ponttal vezette győzelemre a Houstont

Amerikai sportok
26 perce

Marozsán legyőzője nyerte az aucklandi tenisztornát

Tenisz
33 perce

„Egy csoport ember úgy döntött, hogy kinyír engem” – Michel Platini szerint összeesküdtek ellene

Minden más foci
54 perce

Aus. Open: Babosék és Bondárék is kiemelt ellenfelet kaptak párosban

Tenisz
1 órája

A nem tisztelt Egyiptom éremért harcolhat Marokkóban

Minden más foci
1 órája

Megújul a fehérvári katlan, az ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok

Képes Sport
2 órája

Atlétika: történelmi magyar szereplés mindenhol

Atlétika
2 órája

Nincs mese, muszáj győznie a Liverpoolnak

Angol labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik