Labdarúgás: régen látott számokat hoztak a fiatalok az NB I-ben

2021.05.11. 08:58
A labdarúgó NB I utolsó, 33. fordulójában összesen 1161 percet töltöttek pályán a magyar fiatalok. Tizenkilenc 2000 után született labdarúgó kapott lehetőséget; volt aki gólokkal, más piros lappal „hálálta meg” az edzői bizalmat.

A lényegi kérdések (a bajnok, a nemzetközi kupaindulók és a kiesők kiléte) már a forduló előtt eldőltek, talán ennek is köszönhető, hogy a szokásosnál góldúsabb, „felszabadultabb” mérkőzéseket játszottak a labdarúgó NB I utolsó, 33. fordulójában.

A Puskás Akadémia–Budafok (5–0) találkozón lépett pályára a legtöbb 2000 után született labdarúgó: mindkét csapatban három fiatal kapta meg a lehetőséget. Úgy tűnik, szerencsét hoz a hazaiak számára, ha a kapujukat Auerbach Martin (18) védi: a hálóőr a harmadik NB I-es mérkőzésén is győzelmet könyvelhetett el. Mellette a szintén 18 éves Ominger Gergő kényszerűségből már a hetedik percben beállt, ezzel a második strigulát is behúzva az élvonalbeli meccsei mellé. Komáromi György(19) szereplése a felcsútiaknál már szokásosnak mondható – most 85 percet kapott a 19 éves játékos. A szezon végére teljesen széteső budafokiak színeiben Zeke Márió (20) végig a pályán volt, Huszti András (20) és Csonka András (21) egy félidőt játszott.

Őrült meccsen duplázott a ZTE színeiben Szánthó Regő (20) Forrás: ztefc.hu

Őrült meccsen duplázott a ZTE színeiben Szánthó Regő (20)  •  Forrás: ztefc.hu

Az imént említett összecsapásnál sokkal izgalmasabb forgatókönyvet tartogatott a Zalaegerszeg Újpest elleni, fővárosi vendégjátéka. A fordulatos, 5–4-es meccs is a „fiatalosabbak” közé tartozott: hazai oldalon Csongvai Áron (20) bő félórát kapott, Mucsányi Márkot (19) pedig a mérkőzés végén küldték be. A zalaiak színeiben Szánthó Regő (20) végig a pályán volt, két gólja viszont nem volt elég a vendégek pontszerzéséhez; rajta kívül az első félidőben beálló Németh Erik (20) piros lapot kapott a hajrában. Egy debütáns futballistát is elkönyvelhettünk a Zalaegerszeg gárdájában: Csóka Dominiket (17) az utolsó percben küldte be Waltner Róbert vezetőedző.

Az utolsó fordulóig kellett várni, de végül bekövetkezett: a Mezőkövesd csapatában is pályára lépett egy 2000 után született labdarúgó, név szerint Bencze Márk (21), aki első meccsét játszotta a felnőtt első osztályban. A találkozó jól alakult a kövesdiek számára, akik hazai pályán 5–1-re ütötték ki az MTK Budapestet; a vendégeknél Mezei Szabolcs (20), Vancsa Zalán (16) és Varju Benedek (19) játszott a fiatalok közül.

Idegenben verte a DVTK-t a Mol Fehérvár (0–4); a miskolci csapat kezdőjében Szűcs Kornél (19) is helyet kapott, a fehérváriaknál nem lépett pályára fiatal játékos. Szintén négy góllal nyert a Kisvárda, amely a Paksi FC-t ütötte ki (5–1): a hazaiak Kovácsréti Márkot (20) vetették be, míg a tolnaiak Szabó Bálintot (20). A Ferencváros a hajrában fordított a Budapest Honvéd ellen (1–2); a kispestieknél Szendrei Norbert (21) végigjátszotta a találkozót.