Kosár: a magyar csapat a 14. lett a B divíziós U18-as fiú Eb-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2022.08.08. 08:52
Kikapott a lettektől a záró napi helyosztón az U18-as fiú kosárlabda-válogatott, így a 14. helyen fejezte be a B divíziós korosztályos Eb-t Ploiestiben. A svédek nyerték meg a tornát. Eközben az A divízióban a spanyolok szerezték meg az Európa-bajnoki címet.

A Váradi Kornél vezette magyar válogatotta csoportkört a negyedik helyen abszolválta, miután a portugáloktól (49–51), a románoktól (60–64) és a lettektől (58–64) is szoros vereséget szenvedett, míg a szlovákokat (68–64) és a svájciakat (67–46) pedig legyőzte a vasárnap véget ért, romániai U18-as fiú kosárlabda Európa-bajnokságon. Ezzel a mieink a 9-16. helyért folytathatták szereplésüket a 22 csapatos mezőnyben.Váradi Kornél vezette magyar válogatotta csoportkört a negyedik helyen abszolválta, miután a portugáloktól (49–51), a románoktól (60–64) és a lettektől (58–64) is szoros vereséget szenvedett, míg a szlovákokat (68–64) és a svájciakat (67–46) pedig legyőzte a vasárnap véget ért, romániai U18-as fiú kosárlabda Európa-bajnokságon. Ezzel a mieink a 9-16. helyért folytathatták szereplésüket a 22 csapatos mezőnyben.

Forrás: FIBA.Basketball

•  Forrás: FIBA.Basketball

A helyosztók első körében a magyar együttes kikapott a belgáktól (60–73), majd a 13-16. helyért felülmúlta a grúzokat (67–60).

Így jöhetett a záró napi összecsapás a 13. pozícióért a– már jól ismert–lettekkel szemben. Az egymás elleni csoportmeccshez képest ezúttal jóval egyoldalúbban alakult a találkozó, a magyar gárda végül húsz ponttal alulmaradt (69–89).

B DIVÍZIÓS U18-AS FIÚ EURÓPA-BAJNOKSÁG
Magyarország–Lettország 69–89 (14–23, 12–13, 16–28, 27–25)
Románia, Blejoi, Sala Polivalenta Blejoi
Magyarország: Meszlényi 8/6, Csátaljay 13, Hajdu -, Tóth 12, Csuti 9/3. Csere: Várszegi 14/9, Antalics 2, Halmai 11, Pleesz -.
Lettország: Vitols 18/12, Lastins 6/6, Berkolds 7/3, Meinarts 15/9, Nkoy-Eale 3. Csere: Baumanis 17/6, Galdins 4/3, Pinnis 11, Karlsons 2, Mamajs 2, Rudmiezis 4.

A magyar válogatott a 14. helyen zárt a kontinens másodvonalában. Ugyan a felkészülési meccseken meglévő pozitív előjelek alapján a torna előtt még bízhattunk akár a jobb szereplésben is, deösszességében a mostani eredménnyel hasonló helyezést ért el a magyar együttes, mint a– koronavírus-járvány miatti– két éves kihagyást megelőző években (2019– 15. hely; 2018– 10. hely; 2017– 12. hely).

A mieink legjobbjakéntCsátaljay Péter12,1 pontot és 11,8-as teljesítményindexet átlagolt meccsenként.

Végül a svédek nyerték meg a tornát, a döntőben a dánokat legyőzve (79–66). A legjobb négy mezőnyét abszolút kisajátították az északiak, hiszen a bronzmeccset a finnek és az izlandiak vívták, az éremért és egyben a harmadik feljutást érő helyért a finnek győztek 72–66-ra.

A B divíziós Eb-vel párhuzamosan rendezték a legjobbak kontinenstornáját is Izmirben, ahol a spanyolok szerezték meg az aranyérmet, a fináléban a házigazda törököket legyőzve (68–61). Szerbia lett a harmadik, megelőzve aa dobogóról éppen lemaradóSzlovéniát. Az észak-macedónok, a britek és a montenegróiak búcsúztak az élvonaltól, így jövőre velük is találkozhatnak a mieink.

További korosztályos hírekKOSÁRLABDÁBANa sportági aloldalunkon.