Kézi: aranyérmes lett a Ruhr Gamesen a serdülő fiúválogatott

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2021.06.06. 16:55
Címkék
Körbeverés után – a németeket, a franciákat és a lengyeleket megelőzve – első lett a németországi nemzetközi tornán, a Ruhr Games-en a serdülő fiú kézilabda-válogatott.

Alighanem az előre tervezettnél is fontosabb állomás lett a fiú serdülő kézilabda-válogatott szezonjában a Németországban rendezett Ruhr Games elnevezésű nemzetközi torna, miután a július elejére tervezett, svédországi nyílt Európa-bajnokságot töröltél.

Rangos tornát nyert meg a magyar serdülőválogatott
Rangos tornát nyert meg a magyar serdülőválogatott

Rangos tornát nyert meg a magyar serdülőválogatott

Kopornyik Zsolt együttese nagyszerűen kezdett, pénteken 35–29-re verte a franciákat, egy nappal később a házigazda németekkel viszont már nem bírt (29–32). Az utolsó, vasárnapi találkozó újabb magabiztos játékot és 38–27-es sikert hozott a lengyel csapattal szemben.

S közben a többi eredmény is kedvezően alakult, így a körbeverést követően a magyar válogatott nyerte a háromnapos viadalt a második németek és a harmadik franciák előtt.

További korosztályos híreinkKÉZILABDÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Felkészülés: szűkösen, de megnyerte a Real Madrid a La Liga-főpróbát

Spanyol labdarúgás
8 perce

Törökország nem lassít: Lukakut a Fenerbahce, Vlahovicsot a Besiktas jelentette be – ez történt szerdán a transzferpiacon

Minden más foci
9 perce

Európai Szuperkupa: Emery megint elbukta, megvédte címét a PSG

Bajnokok Ligája
14 perce

Szenderffy Dániel döntőbe jutott hármasugrásban az atlétikai Eb-n

Atlétika
17 perce

Felkészülés: az Arsenal a Comóval, a Manchester United a Leeds Uniteddel játszott döntetlent

Minden más foci
26 perce

NB III: Ádám Martin bevette az FTC II kapuját; a Szolnok emberhátrányban nyert Békéscsabán

Labdarúgó NB II
36 perce

Kós Hubert: Talán nem hoztam szégyent Bowmanre és Phelpsre

Úszás
1 órája

Vízilabda: vereség az olaszoktól az U20-as Eb-n

Utánpótlássport
1 órája