Kézi: vezéregyéniségek voltak a fiatalok az NB I 3. fordulójában

2021.09.26. 08:53
Címkék
Ismét több utánpótláskorú játékos teljesített remekül a kézilabda NB I aktuális játékhéten, összegyűjtöttük, ezúttal kik voltak ők.

Hétről hétre megjelenő összeállításunkban a fiatal játékosok férfi és női kézilabda NB I-ben nyújtott teljesítményét vizsgáljuk. A mostani évadban mindkét nem mezőnyében a 2002. január 1. után született sportolók számítanak utánpótláskorúnak.

Besszer Borbála remekelt a Győr ellen Forrás: Alba Fehérvár KC
Besszer Borbála remekelt a Győr ellen Forrás: Alba Fehérvár KC

Besszer Borbála remekelt a Győr ellen  •  Forrás: Alba Fehérvár KC

A nők mezőnyében a legeredményesebb a Vasas irányítója, Kajdon Blanka (19) volt, hétszer talált be a Kisvárdának, igaz, a piros-kékeknek így sem jött össze a bravúrgyőzelem. Hasonló helyzetben volt a Dunaújváros karmestere, Farkas Johanna (19), aki ötször köszönt be a Vácnak, mégis sima DKKA-vereség lett a vége. Nagyszerűen teljesített a Győr ellen az Alba Fehérvár és Besszer Borbála (19) is: az öt góllal elvesztett meccsen négyszer villan a világsztárok ellen.

Három góllal járult hozzá csapata pontszerzéséhez az MTK Budapest játékosa, Koronczai Petra (19), míg a szintén három gólos Vámos Mira (18), valamint a két találatig jutó Csernyánszki Liliána (17) közreműködésével magabiztos nyert a Budaörs ellen a DVSC.

A férfiak között a Kecskemét-VKKFT találkozón mindkét oldalon akadt egy-egy kiemelkedő teljesítmény: Karai Miklós (19) ötször, Fazekas Gergő (18) pedig négyszer volt eredményes, a meccset pedig kilenccel a vendégek nyerték. Nem jött össze az újabb bravúr az ezúttal Budakalászon vendégeskedő NEKÁ-nak, míg a Gyöngyösön vendégeskedő FTC Ónodi-Jánoskúti Máté (19) három gólja ellenére sem tudott pontot szerezni.

Az elmúlt játékhét eredményei:
Férfi NB I
Kecskeméti TE-Fejér-B.Á.L Veszprém 19-28
Balatonfüredi KSE-Dabasi KC 24-21
Budakalász KZRT-NEKA 30-28
Pick Szeged-Csurgói KK 33-21
HE-DO B.Braun Gyöngyös-FTC 26-23
SBS Eger-Grundfos Tatabánya KC 28-32
Női NB I
Érd-FTC-Rail Cargo Hungaria 18-36
Alba Fehérvár KC-Győri Audi ETO KC 25-30
DVSC-Schaeffler-Moyra-Budaörs Handball 30-21
Vasas SC-Kisvárda Master Good SE 23-30
DKKA-Váci NKSE 23-33
MTK Budapest-Motherson Mosonmagyaróvár KC 33-33

Korábban:
1: Fazekas Gergő kulcsszereplője volt a Fejér-B.Á.L. Veszprém győztes nyitányának az NB I-ben
2: Megszerezte az első NB I-es győzelmét a NEKA, közel voltak a bravúrhoz Ónodi-Jánoskútiék is

További korosztályos híreinkKÉZILABDÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Szoboszlai Dominik ölelése Mexikóvárosban

Foci vb 2026
12 perce

Grillpartival hangolódik az uruguayi válogatott – Fotó

Foci vb 2026
25 perce

Nottinghami tenisztorna: Udvardy Panna nem jutott tovább a selejtező első fordulójából

Tenisz
35 perce

Russell pole-t szerzett Spanyolországban! Hamilton az első sorban, Leclerc a falban zárta az időmérőt

F1
54 perce

Ezért maradhatott ki Alexander-Arnold az angol keretből

Foci vb 2026
55 perce

Vitorlázás: a Fifty-Fifty és a René Raffica nyerte a Mihálkovics Kupa első napját

Egyéb egyéni
56 perce

A katari döntőben is bíráskodó játékvezető fúj az argentinok első vb csoportmeccsén

Foci vb 2026
1 órája

Három finn csatár marad a Ferencváros jégkorongcsapatánál

Jégkorong
1 órája
Ezek is érdekelhetik