Jégkorong: az U16-os válogatott értékes tapasztalatokat szerzett

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2021.11.22. 12:06
Címkék
Az U16-os jégkorong-válogatott egy győzelemmel és két vereséggel a harmadik helyen zárta a négycsapatos ausztriai tornát. Péter Róbert, a korosztályos együttes új vezetőedzője szerint mindenki jobb játékosként térhetett haza.

Az osztrákok 3-1-es legyőzése után, Szlovéniától 3-1-re, Olaszországtól pedig szétlövéssel 4-3-ra kapott ki az U16-os jégkorong-válogatott a Klagenfurtban rendezett Négy Nemzet-tornán.

Forrás: MJSZ
Forrás: MJSZ

 •  Forrás: MJSZ

„A játékosoknak a hozzáállásával teljes mértékben elégedett voltam – nyilatkozta a jegkorongszovetseg.hu-nak Péter Róbert, az együttes szövetségi edzője. – Amiben előre kell lépni, az a játék sebessége és megértése, illetve a döntéshozatal. Ezen a szinten sokkal gyorsabban történik minden, és arra kell reagálni, ami éppen történik a pályán. Az alapokat pedig a lehető legmagassabb kell szintre fejleszteni.”

A szakvezető azt is elmondta, hogy milyen üzenettel engedték el a játékosokat a válogatott hét végén.

„Meggyőződésünk, hogy mindenki jobb játékosként tért haza, viszont kulcsfontosságú a programot követően a klubokban a további célirányos gyakorlás folytatása, hogy mindennapi szinten is berögzüljenek a nemzetközi színtéren szükséges elemek.”

További korosztályos hírekJÉGKORONGBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez: Úgy harcoltunk, mint az oroszlánok

Kézilabda
14 perce

Suárez duplájával a Sporting legyőzte a címvédő PSG-t

Bajnokok Ligája
16 perce

Mbappé és Vinícius vezérletével gálaelőadást tartott a Real Madrid

Bajnokok Ligája
19 perce

Svájccal vált teljessé a magyarok kézilabda Eb-középdöntős csoportja

Kézilabda
47 perce

Hősies küzdelemben egy góllal kikaptunk Izlandtól a kézilabda Eb-n

Kézilabda
54 perce

Megvan, milyen mezszámot kapott Tóth Alex Bournemouthban – videó

Angol labdarúgás
2 órája

Női röplabda Extraliga: a Nyíregyháza öt játszmában megverte a Vasast

Röplabda
2 órája

Szalah egy hónap után játszhat újra a Liverpoolban

Bajnokok Ligája
2 órája
Ezek is érdekelhetik