Jégkorong: elődöntős a Debrecen az U21-es bajnokságban

B. V. utanpotlassport.huB. V. utanpotlassport.hu
2022.03.03. 09:02
Eddig minden a papírforma szerint alakul az U21-es jégkorongbajnokság rájátszásának első fordulójában: a Debreceni HK simán, két meccsen legyőzte a Dunaújvárost, a másik három negyeddöntős párharc viszont – ahogyan az várható volt – az utolsó pillanatig nyílt marad.

Csak a debreceniek jutottak két meccs után elődöntőbe az U21-es bajnokságban Forrás: Debreceni HK

Csak a debreceniek jutottak két meccs után elődöntőbe az U21-es bajnokságban • Forrás: Debreceni HK

Csak a debreceniek jutottak két meccs után elődöntőbe az U21-es bajnokságban  •  Forrás: Debreceni HK

Mint ahogyan arról korábban beszámoltunk, a felsőházból érkező, kiemelt csapatok közül csupán a középszakaszt megnyerő Debreceni HK kezdte győzelemmel a vasárnap indult playoffot. A hajdúságiak vasárnap 9–1-re nyertek hazai pályán, ezt szerdán 8–3-as dunaújvárosi sikerrel fejelték meg, így nagyon magabiztosan jutottak a négy közé.

A másik hat csapat azonban még harcban van az elődöntőért. A székesfehérvári Ocskay-akadémia meggyőző, 6–1-es sikerrel egyenlített, miután néhány napja hosszabbításban maradt alul hazai pályán az Újpest ellen. A címvédő DVTK Jegesmedvék 4–2-vel vágott vissza a Budapest JA-nak, míg a Vasas kiélezett mérkőzésen jött vissza (2–1) a két nyert meccsig tartó párharcba Győrben.

A negyeddöntők harmadik meccsét kivétel nélkül vasárnap tartják a Fehérvár, a Diósgyőr és a Vasas pályaválasztásával.

U21-es jégkorongbajnokság, negyeddöntő
Debreceni HK–Dunaújvárosi Acélbikák 9–1, 8–3 (a párharc végeredménye 2:0 a Debrecennek)
Ifj. Ocskay Gábor NJA–Újpest JA 2–3 – h. u., 6–1 (a harmadik, mindent eldöntő meccset vasárnap játsszák)
DVTK Jegesmedvék–Budapest JA 1–5, 4–2 (a harmadik, mindent eldöntő meccset vasárnap játsszák)
Vasas SC–Győri ETO HC 2–4, 2–1 (a harmadik, mindent eldöntő meccset vasárnap játsszák)

További korosztályos hírekJÉGKORONGBANa sportági aloldalunkon.