UP-info utanpotlassport.hu 2021.11.22 17:51 Frissítve: 2021.11.22 17:53

Cselgáncs: a Ledényi tanítványok vitték a prímet a serdülő ob-n

Vasárnap a serdülő cselgáncsozók vették át a felnőttek helyét Zalaegerszegen, ahol a korcsoport országos bajnoki címeiről döntöttek egymás között a fiatalok.

Forrás: judoinfo.hu

 •  Forrás: judoinfo.hu

A szombati felnőtt ob után 69 egyesület 256 dzsúdósa mérlegelt vasárnap reggel a serdülők legfontosabb hazai versenyén, s délután öt óra felé mind a 18 súlycsoportban eldőlt, hogy kik állhatnak fel a bajnoki dobogóra.

judoinfo.hu beszámolója szerint az aranyérmeket 13 klub vihette haza, de 38 egyesület nyert legalább egy érmet ezen a ködös vasárnapon. A prímet a Ledényi Judo Iskola vitte el, az éremtáblázat élén négy arany- és egy ezüstéremmel zártak a III. kerületiek, megelőzve az éremtáblázaton a Budapesti Honvéd SE (2, 3, 0) és a Tatabányai Judo Club (2, 0, 1) küldöttségét.

Serdülő országos bajnokság, Zalaegerszeg
FIÚK
36 KG (12 induló)
1. Szabó Milán (Toto Sport SE)
2. Czinege Dávid (Egri VSI)
3. Fedor Bence (Judojo Edelény SE)
3. Riedl Ákos (Diósdi DSE-Érdi JC)
5. Orliczki Zénó Benedek (DVTK)
5. Damm Olivér (Vasas Judo)
7. Bodor Mátyás (Diósdi DSE-Érdi JC)
7. Murvai Adrián (Vasas Judo)
40 KG (13 induló)
1. Radovics Mihály (Tatabányai JC)
2. Bandzi Levente (Budafoki KSE)
3. Sárossy Barnabás (Vadhajtás JSE)
3. Horváth Zétény (Budafoki KSE)
5. Herkner Máté (Nicsi JC)
5. Ponevács Zoltán Dávid (DVTK)
7. Sárossy Bence (Vadhajtás JSE)
7. Mércz Sámuel (Nagykanizsai JK)
45 KG (16 induló)
1. Kunyik Botond (Tatabányai JC)
2. Adorjáni András (Budapesti Honvéd SE)
3. Stefanek Hunor (UTE)
3. Szégner Dániel Zoltán (UTE)
5. Pocsári Alex (UTE)
5. Schrődl Kornél Ádám (Budapesti Honvéd SE)
7. Varga Szabolcs Dominik (Hód Judo SE)
7. Csák Zsolt Zétény (Százhalombatta)
50 KG (22 induló)
1. Stopp Patrik (Ledényi JI)
2. Raffay Barnabás (Ledényi JI)
3. Fedora Ferenc (Debreceni SC-SI)
3. Galó Bence (Óbudai JC)
5. Németh Bálint Márk (Tatabányai JC)
5. Göndör Kristóf (Miskolci VSC)
7. Hernádi Csanád (FTDJC Ajka)
7. Kertai Olivér (FTDJC Ajka)
55 KG (18 induló)
1. Raffay Levente (Ledényi JI)
2. Pendli András (Budapesti Honvéd SE)
3. Tóth Ádám (Miskolci VSC)
3. Baráth József (MOHA SC)
5. Nagy Nándor (Nagyatádi JC)
5. Szántó Bence (DVTK)
7. Varju Csaba (Nippon Sport JC)
7. Wertheim Dominik (Oroszlány)
60 KG (30 induló)
1. Lengyel Csanád (Ledényi JI)
2. Horváth Nándor (Diósdi DSE-Érdi JC)
3. Tölgyesi Bende (Nippon Sport JC)
3. Lénárt Levente Gábor (Nippon Sport JC)
5. Kis Levente Bátor (Ledényi JI)
5. Jobbágy Domonkos (Miskolci VSC)
7. Hernádi Csongor (FTDJC Ajka)
7. Keller Zsombor Rókus (Szegedi Judo SE)
66 KG (22 induló)
1. Kiss Szabolcs (Vasas Judo)
2. Vaska Botond (Nagykanizsai JK)
3. Perecz Márk (Békés Megyei Kano Judo SE)
3. Szendrővári Zsombor (Kecskeméti JC)
5. Prikkel Zsombor (Kecskeméti JC)
5. Krakóczki Máté (Gödöllői JK)
7. Terjék Temes (DVTK)
7. Esküdt Ádám (Egri VSI)
73 KG (11 induló)
1. Molnár Gergő (MOHA SC)
2. Kovács Márk (Nippon Sport JC)
3. Révay Balázs György (Diósdi DSE-Érdi JC)
3. Ocsák Nimród (Hód Judo SE)
5. Kovács Boldizsár (Vitál JK)
5. Lébár Olivér (Somogyszob)
7. Tamtom Péter Marcel (Vadhajtás JSE)
7. Mészáros Bálint (Mogyi-Bajai JC)
81 KG (6 induló)
1. Golenya Balázs Péter (DVTK)
2. Garai Nimród László (Nagykanizsai JK)
3. Major Bence (Ippon Judo Tatabánya)
3. Patkós Marcell (Hírös JSE)
5. Majercsik Márk (Gödöllői JK)
5. Kálmán Bálint (Gödöllői JK)
+81 KG (13 induló)
1. Ocsák Soma Zénó (Hód Judo SE)
2. Szekeres Ábel (Harsányi Utánpótlás SE)
3. Terei Dániel (Vitál JK)
3. Dzapku Ármin (Mogyi-Bajai JC)
5. Varga Zsadány (Budafoki KSE)
5. Hernádi István (Pécsi VSK)
7. Mikl Norman (Vitál JK)
7. Nagy Adrián Vajk (Nagykanizsai TE 1866)
LÁNYOK
36 KG (5 induló)
1. Pápai Stella (Tatai AC)
2. Takács Nóra (Zalaegerszegi JSE)
3. Keresztes Jázmin (Rákosmenti SE)
4. Pető Léna (Gemenc Judo Klub)
5. Czékmán Viktória (Szatymaz)
40 KG (8 induló)
1. Kiss Viktória (Budapesti Honvéd SE)
2. Simon Janka (Bushido JC)
3. Dominik Olga (Rákosmenti SE)
3. Kertai Kíra (FTDJC Ajka)
5. Bába Fanni (Szegedi Judo Iskola SE)
5. Nagy Boglárka (Vadhajtás JSE)
7. Berlinger Zsuzsa (Gemenc Judo Klub)
7. Angyal Eszter (Virradat SE)
44 KG (13 induló)
1. Király Dóra Anna (Szegedi Judo Iskola SE)
2. Szöllősi Fanni (Mogyi-Bajai JC)
3. Zsilka Adrienn (Ceglédi VSE)
3. Moharos Zsófia (Tatabányai JC)
5. Schneider Sára (Kaposvári USE)
5. Kovács Réka (Judojo Edelény SE)
7. Fejes Barbara (Dombóvár)
7. Máj Veronika (Pécsi VSK)
48 KG (11 induló)
1. Jüttner Janka (Diósdi DSE-Érdi JC)
2. Vas Mira (UTE)
3. Bozsó Zita (Vasas Judo)
3. Raus Kíra Emma (Debreceni SC-SI)
5. Arató Lili (Budapesti Honvéd SE)
5. Süveges Fanni Beatrix (Debreceni SC-SI)
7. Ősz Regina (Pápai Judo Akadémia)
7. Botos Lújza (Gyomaendrődi Judo Klub)
52 KG (21 induló)
1. Szabó Réka (Budapesti Honvéd SE)
2. Hoó Fédra (DVTK)
3. Kovács Amina Viktória (KSI SE)
3. Tölgyesi Réka (Tatai AC)
5. Kolosváry Regina (Vasas Judo)
5. Pánovics Hanga-Boróka (Rákosvidéke Hajtós DSE)
7. Gombor Alexandra (Nagykanizsai TE 1866)
7. Stágl Dorina (Kaposvári USE)
57 KG (14 induló)
1. Tóth Emma (Rákosvidéke Hajtós DSE)
2. Váradi Noémi (Budapesti Honvéd SE)
3. Szlobodnik-Rampasek Enikő (Nicsi JC)
3. Eichmüller Boglárka (Ceglédi VSE)
5. Tamtam Gréta (Tatai AC)
5. Furman Lili (Kaposvári USE)
7. Mucsi Zille (Benta Judo)
7. Tizedes Hanna (Bushido JC)
63 KG (11 induló)
1. Botzheim Bodza (Ledényi JI)
2. Krüpl Georgina (Ippon Judo Tatabánya)
3. Bakó Bettina (Ceglédi VSE)
3. Kisfaludi Eszter (Diósdi DSE-Érdi JC)
5. Kormos-Őr Tünde (Benta Judo)
5. Garai Emese Zille (Nagykanizsai JK)
7. Takács Sára (Nagyatádi JC)
7. Kaszás Réka (Vincze JC Zirc)
+63 KG (10 induló)
1. Sárközi Zsuzsa (Miskolci VSC)
2. Mondok Viktória (Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola)
3. Köveskáli Zója (Nagykanizsai JK)
3. Fekete Barbara (Bakony JK)
5. Kertész Lívia (Bushido Judo SE)
5. Friedrich Nikolett (Bushido JC)
7. Lakatos Jázmin (Virradat SE)
7. Papp Regina (Hód Judo SE)

További korosztályos hírek CSELGÁNCSBAN a sportági aloldalunkon.

Utánpótlássport - 62 sportág egy helyen az utanpotlassport.hu-n
További hírekért kattintson ide!

Utánpótlássport
2021.09.08 09:12:01

Utánpótlássport Bruckner Vince utanpotlassport.hu

Nehéz lenne belekötni az utánpótláskorú kézilabdás lányok nyári teljesítményébe: az U19-es és az U17-es Európa-bajnokságot is megnyerték. A sikerekről az MKSZ utánpótlás-fejlesztési igazgatóját, Zsiga Gyulát kérdeztük.

2021.07.16 21:39:57

Utánpótlássport B. V. utanpotlassport.hu

Az utolsó tizenöt percben leiskolázta a svédeket a magyar junior kézilabda-válogatott.

2021.06.30 08:33:13

Utánpótlássport B. Z. utanpotlassport.hu

Mészáros Eszter még 18 évesen megszerezte az első világkupa-aranyérmeit Eszéken: az olimpiára készülő sportlövő a légpuskások között egyéniben és Péni Istvánnal vegyes csapatban is nyert.

2021.06.23 18:44:14

Utánpótlássport B. Z. utanpotlassport.hu

Az MTK Budapest 18 éves karatékája, Ilankovic Aleksandra elégedetten és boldogan eleveníti fel, hogy nemrégiben nagyon közel járt az olimpiai kvótaszerzéshez Párizsban.

2021.06.20 19:33:19

Utánpótlássport B. V. utanpotlassport.hu

A mixváltó ötödik helyét leszámítva nem kerültek a közvetlen élmezőnybe a magyarok a kitzbüheli junior triatlon Eb-n.