Atlétika: döntőben a magyar kalapácsvető lányok az U20-as vb-n

2022.08.03. 19:33
Címkék
A kolumbiai U20-as atlétikai világbajnokság harmadik versenynapján Csatári Jázmin és Viszkeleti Villő is döntőbe dobta magát a kalapácsvető lányok között, a fiúk 400 méteres gátfutásában pedig Molnár Csaba készülhet az elődöntőre.

A kolumbiai Caliban zajló U20-as atlétikai világbajnokság harmadik versenynapjának délelőtti programjában négy magyar fiatalnak szoríthattunk.

Csatári Jázmin magabiztosan jutott döntőbe az U20-as vb-n Forrás: MASZ
Csatári Jázmin magabiztosan jutott döntőbe az U20-as vb-n Forrás: MASZ

Csatári Jázmin magabiztosan jutott döntőbe az U20-as vb-n  •  Forrás: MASZ

A kalapácsvető lányok selejtezőjében Viszkeleti Villő és Csatári Jázmin két külön csoportban szerepelt. A magyar küldöttség legfiatalabb tagja, a szombathelyi Dobó SE-ben edződő Viszkeleti Villő az A csoportban a harmadik kísérletére 61,29 métert ért el, majd a B-ben a VEDAC-os Csatári Jázmin harmadik próbálkozására repült a kalapács 61,98 méterre. Mindez azt jelentette, hogy Csatári az ötödik, Viszkeleti a kilencedik legjobb eredménnyel kvalifikálta magát a versenyszám pénteki, tizenkettes döntőjébe.

A dobó lányok mellett a 400 gátas fiúkra is figyelhettünk. Az előfutamok során az Ikarus BSE-t erősítő Molnár Csaba 52.49 másodperccel a harmadik lett a futamában, és az elődöntőbe jutott. Ugyanez a bravúr nem sikerült a MATE-GEAC-os Soos Leventének, aki 53.02-vel futamhatodikként fejezte be a vébét.

A részletes eredményekITTérhetők el.

További korosztályos hírekATLÉTIKÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Elege lett a sztárok eladásából, távozik a Newcastle edzője – sajtóhír

Angol labdarúgás
8 perce

NB I: az Újpest négy játékost is igazolt a rajt előtti napokban – piaci körkép

Labdarúgó NB I
33 perce

Marc Cucurella megszabadult híres hajkoronájától – videó

Spanyol labdarúgás
46 perce

Messi másfél héttel a vb-döntő után edzésbe állt – videó

Minden más foci
1 órája

Lang Ádám: Nem szabad túl passzívnak lennünk

Európa-konferencialiga
1 órája

Balatonfüredről elrajtolt az 58. Kékszalag mezőnye

Egyéb egyéni
1 órája

Amerikai légióssal erősített a bajnok Falco

Kosárlabda
1 órája

Cristiano Ronaldo színészként is kipróbálja magát

Minden más foci
1 órája