Asztalitenisz: Lei Balázs már érmes az ifjúsági vb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2022.12.07. 21:14
Lei Balázs a szlovák Samuel Árpással elődöntős a tunéziai utánpótlás asztalitenisz-vb serdülő fiú páros versenyében.

Lei Balázs a bemutatkozó mérkőzésén egyből érmet szerzett a tunéziai Radeszben zajló utánpótlás asztalitenisz-világbajnokságon – számol be a hazai szövetség honlapja.Lei Balázs a bemutatkozó mérkőzésén egyből érmet szerzett a tunéziai Radeszben zajló utánpótlás asztalitenisz-világbajnokságon – számol be a hazai szövetség honlapja.

Leit a serdülő, vagyis az U15-ös fiú párosok között a szlovák Samuel Árpással elsőként emelték ki, így a nyolcaddöntőben erőnyerőként nem kellett játszaniuk. A negyeddöntőben a dominikai Rafael Cabrera és az amerikai Daniel Tran várt rájuk, akik az első fordulóban svéd, kazah duót búcsúztattak döntő szett 17:15-tel.

Leiék az elbukott első szett után 2:1-re fordítottak, de a negyediket 12:10-re Cabreráék nyerték meg.

A döntő játszma is 12:10-es végeredményt hozott, ám Lei és Árpás javára, így ők jutottak be az elődöntőbe, melyben az új-zélandi Chulong Nie és Won Bae lesz az ellenfelük.

Ezzel eldőlt, hogy Lei Balázs érmet szerez az utánpótlás-világbajnokságon.

A vb másik magyarja, Szántosi Dávid pozitív Covid-teszt miatt nem tudott bemutatkozni az U19-es mezőnyben.

UTÁNPÓTLÁS-VILÁGBAJNOKSÁG, RADESZ
U15 FIÚ PÁROS
Negyeddöntő

Lei Balázs, Árpás (magyar, szlovák)–Cabrera, Tran (dominikai, amerikai) 3:2 (–10, 10, 6, –10, 10)

(Kiemelt képen: Lei Balázs Forrás: ITTF)