Cseh és Verrasztó uralta a 200 vegyes mezőnyét

2012.05.22. 12:33
Cseh László könnyed úszással nyerte a 200 vegyes előfutamát (Fotó: Action Images)
Cseh László és Verrasztó Dávid a két legjobb idővel jutott tovább a 200 m vegyes előfutamából a Debrecenben zajló úszó Európa-bajnokság második napján. Gyurta Gergely és Kis Gergő 1500 gyorson finalista, Kozma Dominik olimpiai A-szinttel jutott tovább 200 gyorson, míg női 100 gyorson csak Dara Eszter maradt versenyben.
Kozma Dominik A-szintet
úszott 200 gyorson (Fotó: Tumbász Hédi)
Kozma Dominik A-szintet úszott 200 gyorson (Fotó: Tumbász Hédi)

Időben először a férfi 200 m gyors előfutamait rendezték a hazai rendezésű Eb második napján: Kozma Dominik révén egy magyarnak sikerült a továbblépés, aki 1:47.52-es idejével megnyerte futamát, és összesítésben a második legjobb eredménnyel jutott tovább, csak Paul Biedermann úszott nála jobban. Kozma ideje ráadásul olimpiai A-szintnek megfelelő teljesítmény. A szám másik magyar indulója, Zámbó Balázs (1:51.62) összesítésben a 30. helyen zárt.

100 m mellen egyik magyar sem jutott be a délutáni középdöntőbe. Legközelebb ehhez Sztankovics Anna (1:10.37) járt, aki összesítésben a 18. helyen zárt. Gregus Bernadett egyéni csúccsal, olimpiai B-szintes eredménnyel (1:10.59) ugyan megnyerte előfutamát, míg a vele együtt úszó Bíró Dorottya (1:12.70) negyedik lett, de ez összesítésben a 22., illetve a 42. helyhez volt elég. Sztankovicsnak már korábban megvolt a B-szintje.

Ezután jött a délelőtt „magyar száma”, Cseh László és Verrasztó Dávid pedig a két legjobb idővel jutott tovább a 200 m vegyes előfutamából. Egyedül Cseh László, a szám Eb-címvédője és Európa-rekordere tudott két percen belülre kerülni (1:59.15), könnyed úszással is biztosan nyerte meg előfutamát. A másik magyar induló, Verrasztó Dávid (2:00.35) is az élen végzett saját nyolcasában, az összesítésben pedig a második legjobb eredménnyel jutott be a délutáni középdöntőbe.

A következőkben a négy magyar induló közül csupán Dara Eszter jutott tovább női 100 m gyorson. Dara előfutamában holtversenyben az első helyen zárt (55.92), összesítésben a 16. helyen jutott be a középdöntőbe. Ugyanez nem sikerült Verrasztó Evelynnek (56.10-el a 22.), Mutina Ágnesnek (56.60-al, nevezési idejétől is elmaradva a 32.) illetve Joó Sárának (58.06-tal a 48.).

1500 gyorson is „dupláztak” a mieink: Gyurta Gergely és Kis Gergő is biztosította helyét a döntőben. Gyurta gyakorlatilag egyforma 100 métereket úszva megnyerte futamát, 15:15.01-es ideje összesítésben a harmadik eredményt jelentette. Ő eredetileg azzal a céllal szállt medencébe, hogy lehetőleg már az előfutamban megússza a táv 15:11.83 perces olimpiai A-szintjét, ez végül nem sikerült. Kis egy ötfős mezőny tagjaként haladt a hajráig, majd ellépett a többiektől, és 15:20.66-tal elsőként csapott a célba előfutamában, összesítésben pedig az ötödik eredménnyel jutott be a szerdai döntőbe.