Tokió 2020: örülhetnek az oroszok, minden doppingtesztjük negatív

Az orosz sportolók bevonulása a tokiói olimpián (Fotó: AFP)
Az orosz versenyzők mindegyik doppingtesztje negatív lett a tokiói olimpián – mondta el Andrej Zsolinszkij az orosz küldöttség csapatorvosa a Szputnyik hírügynökségnek.
Az orosz küldöttség nem vonulhatott fel és nem versenyezhetett Oroszország néven a tokiói olimpián a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) korábbi tiltása miatt. Így különösen fontos volt az oroszoknak, hogy minden tesztjük negatív legyen.
Az Orosz csapat néven szereplő sportolók az ötödik helyen végeztek az éremtáblázaton 20 arannyal, 28 ezüsttel és 23 bronzzal.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





