Tokió 2020: Ausztrália magabiztos játékkal elődöntős férfi kosárlabdában

CS. M., MTI/B. D. K.CS. M., MTI/B. D. K.
2021.08.03. 16:01
null
Kialakult a legjobb négy mezőnye (Fotó: Getty Images)
A címvédő Egyesült Államok 95–81-re legyőzte a spanyol válogatottat a tokiói olimpia férfi kosárlabdatornájának negyeddöntőjében. A szlovének 94–70-re a németeket, a franciák 84–75-re az olaszokat, míg az ausztrálok 97–59-re az argentinokat győzték le a legjobb nyolc között.  

 

Az Egyesült Államok–Spanyolország meccsen az első negyedben mindkét csapat 19 mezőnykísérlettel próbálkozott, a spanyolok voltak pontosabbak, és 21–19-re meg tudták nyerni ezt a játékrészt. A folytatásban a vb-címvédő spanyol válogatott 11 ponttal is ellépett, de az amerikaiak még a második negyedben visszajöttek egy nagy hajrával, így a két csapat 43–43-as döntetlennel vonulhatott a szünetre.

A harmadik negyedben előléptek az olimpiai címvédő amerikaiak NBA-sztárjai, és Kevin Durant vezérletével több mint tíz ponttal elléptek ellenfelüktől egy 22–6-os futással. A spanyolok ezt követően váltottak védekezésben, támadásban pedig hatékonyabbak lettek, így felzárkóztak hat pontra a záró játékrész előtt.

A negyedik negyedben az Egyesült Államok hosszú percekig egy dobást sem rontott el, s kezdte megtörni ellenfelét: bő hat perccel a vége előtt már 15 ponttal vezetett. A spanyolok még ebből is megpróbáltak visszajönni, de ekkor már nem engedte ki kezéből a vezetést az olimpiai címvédő, amely 95–81-re nyert.

Ami az egyéni teljesítményeket illeti, a spanyoloknál ezúttal is Ricky Rubio volt a vezér: a spanyol irányító 38 pontig jutott négy lepattanó mellett, és négy triplát is bedobott.

Az amerikaiaknál a már korábban említett Kevin Durant – aki minden idők legeredményesebb olimpiai pontszerzője lett a csoportkör utolsó meccsén – 29 pontig és négy gólpasszig jutott. Mellé a hajrában a Boston Celtics sztárja, Jayson Tatum zárkózott fel, aki 13 ponttal zárt.

Az Egyesült Államok az elődöntőben az ausztrál válogatottal találkozik, amely 97–59-re győzte le az argentinokat.

Franciaország a keddi negyeddöntőben az olaszokat múlta felül 84–75-re. A győztes csapat legjobbja az NBA-s Utah Jazzt erősítő Rudy Gobert volt 22 ponttal.

A franciák a szlovénokkal találkoznak a fináléba kerülésért.

TOKIÓ 2020
KOSÁRLABDA
FÉRFIAK
NEGYEDDÖNTŐ
Szlovénia–Németország 94–70 (25–14, 19–23, 22–17, 28–16)
Egyesült Államok–Spanyolország 95–81 (19–21, 24–22, 26–20, 26–18)
Franciaország–Olaszország 84–75
(20–25, 23–17, 21–12, 20–21)
Ausztrália–Argentína 97–59 (18–22, 21–11, 21–15, 37–11)

ELŐDÖNTŐ (csütörtök)
6.15: Egyesült Államok–Ausztrália
13.05: Franciaország–Szlovénia

Legfrissebb hírek

Gigászok csatája az I jelű kvartettben a csoportelsőségért

Foci vb 2026
4 órája

Vb 2026: Negyedszer csaphat össze Erling Haaland és Kylian Mbappé

Foci vb 2026
5 órája

Tchouaméni: Az a küldetésünk, hogy Franciaországot és Didier-t büszkévé tegyük

Foci vb 2026
6 órája

Maronka Zsombor: Mindenki a legjobb formájában érkezett

Kosárlabda
Tegnap, 7:59

Vb 2026: lágyéksérülés miatt nem edzett a németek balbekkje

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:31

Köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Minden más foci
2026.06.24. 17:55

Édesanyja halála miatt kihagyja a norvégok elleni csoportrangadót Didier Deschamps

Foci vb 2026
2026.06.23. 22:15

Roger Milla bolondot csinált a kolumbiai kapusból, majd óriásit táncolt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.23. 18:05
Ezek is érdekelhetik