US Open: Alcaraz nagy csatát nyert meg, új bajnokot avatnak

2022.09.06. 08:42
Carlos Alcaraz óriási csatában jutott be a legjobb nyolc közé (Fotó: AFP)
A harmadik helyen kiemelt Carlos Alcaraz ötjátszmás, hatalmas küzdelemben legyőzte a 2014-es bajnok Marin Cilicet az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) magyar idő szerint kedd reggelig nyúló nyolcaddöntőjében. A 19 éves spanyol játékos következő ellenfele az olasz Jannik Sinner lesz, aki szintén öt játszmában ejtette ki a fehérorosz Ilja Ivaskát.

Bár az első bréket Marin Cilic csinálta, fordult a kocka, és Carlos Alcarazé lett az első játszma. A másodikban fordítva történt: a spanyol vett repülőrajtot, de a következő négy gémet a horvát nyerte meg – ez elég volt a játszmához is. A harmadikban csak Alcaraz jutott brékpontig, a tizedik gémben háromig is, az utolsót megcsinálta, megint játszmaelőnybe került.

A negyedik játszma sokáig a hárított brékpontokról szólt: a harmadik gémben Alcaraz fordított 0:40-ről, aztán Cilic akadályozott meg ötször is bréket, mígnem a kilencedik gémben neki összejött, elnyerte a spanyol adogatását. S bár a folytatásban nem úszta meg a brékpontokat, a fantasztikus labdameneteket hozó tizedik gémben visszapattintotta őket, és kiharcolta az ötödik szett lehetőségét.

Cilic lendületből elvette Alcaraz adogatógémjét, csakhogy ott megtorpant, egymás után két szervagémjét is elbukta a remek lábmunkával szinte minden labdát utolérő spanyol ellen. Alcaraz a brékelőnnyel élni tudott, semmire nyert játékkal zárta le a majdnem négy órán át (3 óra 53 percen keresztül) tartó mérkőzést – azaz a spanyolok nem veszítettek el még egy nagyágyút Rafael Nadal kiesése után.

Cilic búcsúja egyben azt is jelenti, hogy nemcsak a nőknél, hanem a férfiaknál is új US Open-bajnokot avatnak az idén.

Alcaraz következő ellenfele Jannik Sinner lesz, aki szintén öt szettben, majdnem ilyen hosszú, 3 óra 48 perces csatában győzött kedden. Az olasz két szettben lejátszotta a pályáról Ilja Ivaskát, viszont kettőben ő maradt alul nagy küzdelemben, és nem sok jót ígért számára az ötödik, hiszen kétszer is elveszítette az adogatójátékát. Aztán jött a fordulat: Sinner nagyon elkapta a fonalat, az 1:3 utáni 23 labdamenetből 20-at (!) ő nyert meg, ami elég volt a negyeddöntőbe jutáshoz.

US OPEN, NEW YORK (60 millió dollár, kemény pálya)