Tenisz: Rafael Nadal győzelemmel tért vissza Madridban

H. Á.H. Á.
2022.05.04. 20:36
Nadal bejutott a nyolcaddöntőbe (Fotó: AFP)
Rafael Nadal bejutott a nyolcaddöntőbe a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyében, míg a hölgyeknél búcsúzott a verseny korábbi kétszeres bajnoka, a román Simona Halep – közölte az MTI.

A 21 Grand Slam-győzelmével a férfiak között rekorder spanyol játékos szerdán a múlt héten Münchenben elődöntős szerb Miomir Kecmanovicsot verte meg két szettben, és a következő körben a belga David Goffin vár rá.

Nadal a márciusi, Indian Wells-i torna óta most versenyez először. Ott kikapott a döntőben az amerikai Taylor Fritztől, miközben arra panaszkodott, hogy nehezen tud levegőt venni, emiatt kétszer is ápolást kért a meccs során. A vizsgálatok fáradásos bordatörést mutattak ki nála, így kihagyni kényszerült az európai salakszezon első felét.

A 35 éves mallorcai teniszező – aki az ATP honlapja alapján jelenleg megszakítás nélkül a 867. hetét tölti a top 10-ben a világranglistán – eddig ötször diadalmaskodott Madridban.

Ugyanitt a női versenyben a románok kétszeres Grand Slam-győztese, Simona Halep – aki jelenleg csak 21. a világranglistán – csupán öt gémet nyert az őt 11 hellyel megelőző tunéziai Onsz Dzsabur ellen.

A 30 éves Halep 30 megnyert meccsnél tart a spanyol fővárosban, és kettővel marad el a rekorder Petra Kvitovától.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (7 499 290 euró, salak)