Tenisz: Murray nem hitte, hogy Kiss Sebő vissza tud kapaszkodni

2011.09.17. 11:37
Mint tegnap beszámoltunk róla, a világranglistapont nélküli, a brit sajtó és szurkolók által igencsak lesajnált Kiss Sebő két sima és egy szoros szettben kikapott Andy Murraytől, így a brit válogatott 2–0-ra vezet a pénteki egyesek után a magyar Davis-kupa-csapat ellen az Euroafrikai zóna 1. csoportjába jutásért vívott mérkőzésen. A britek kiválósága a találkozó után elmondta, nem hitte volna, hogy ellenfele vissza tud még kapaszkodni a harmadik szettben.

„Ellenfelem egyértelműen jobban játszott, mint előzetesen gondoltam. Nem hittem volna, hogy 6:0, 6:2, 5:2-es vezetésemnél még vissza tud kapaszkodni. Persze ehhez hozzájárult, hogy kicsit én is elveszítettem a koncentrációmat, de ettől függetlenül 5:4-nél, amikor három meccslabdám is volt, nem hittem volna, hogy még rövidítésre kerül sor. A magyar fiú keményen, pontosan ütött, és nagyon jó volt az első szervája, ha pedig az nem jött be, meglepett egy-egy jól helyezett másodikkal. Az utolsó szettben, ha jól emlékszem, még ászt is ütött így. Jó volt újra itt, Glasgow-ban játszani, elképesztő a közönség, sokat segít a támogatásuk. Nagy öröm a számomra, hogy James Ward is győzött, bár neki még szoknia kell, hogy hogyan viselje el az ilyen meccsekkel járó izgalmakat – ha ebben is fejlődik, jó játékos lehet. Hogy játszom-e vasárnap? Még nem tudom, majd a szombati párost követően meglátjuk” – nyilatkozta Murray a meccs után.