H. Á.
MTI
2022.12.08 14:53 Frissítve: 2022.12.08 15:43

Tenisz: győztes meccsen tért vissza Alexander Zverev

Féléves kihagyás után győzelemmel tért vissza egy szaúdi bemutató tornán Alexander Zverev olimpiai aranyérmes és világbajnok német teniszező.

Zverev még a Roland Garroson sérült meg (Fotó: AFP)

A 25 éves játékos csütörtökön egy különleges, döntő rövidítésekből álló mérkőzésen 10–8, 10–7-re megverte a 2020-ban US Open-győztes osztrák Dominic Thiemet.

A hamburgi teniszező június 3. óta nem versenyzett, amikor a Roland Garros elődöntőjében kifordult a bokája, és feladta a Rafael Nadal elleni találkozót. Öt nappal később szalagszakadás miatt megoperálták, azóta sorra mondta le a tornákat, köztük a novemberi ATP-világbajnokságot és a Davis-kupa-döntőt is.

Rijádban Zverev a délután folyamán a volt világelső orosz Danyiil Medvegyevvel is összecsap, akkor már hagyományos szettekre kerül sor.

A világranglista 12. helyezettje tétmérkőzésen várhatóan a december 29-én rajtoló, újonnan életre hívott United-kupán lép pályára Ausztráliában.

2023.01.29 08:57:54

Tenisz nemzetisport.hu

A szerb klasszis alig három óra alatt nyert a görög ellen, ezzel pedig gyakorlatilag mindent vitt.

2023.01.28 13:43:35

Az Australian Open meglepetésembere tudja: Kordáéknál „kötelező” a melbourne-i Grand Slam-siker.

2023.01.21 20:50:56

NS-VÉLEMÉNY. Novak Djokovics még tartja magát.

2023.01.20 08:15:00

A hölgyeknél kiesett a tavalyi döntős Danielle Collins, a férfiaknál nyert a 3. kiemelt, Sztefanosz Cicipasz.

2023.01.20 00:23:46

Hiába indult szépen Fucsovics meccse. Bondár Anna párosban 65 perc alatt búcsúzott.