Tenisz: Federer visszatért, szetthátrányból jutott tovább

2018.06.13. 17:03
Roger Federer két és fél hónapos kihagyás után győzelemmel kezdte meg a füves pályás szezont: a 36 éves kiválóság a stuttgarti torna második fordulójában szetthátrányból felállva 3:6, 6:4, 6:2-re verte meg a német Mischa Zverevet.

A svájci rögtön az első játékban eljutott két bréklabdáig, ahogy később 2:2-nél is, de nem élt a lehetőségeivel, ami 4:3-as hátrányban bosszulta meg magát, amikor semmire elveszítette az adogatását. Zverev 5:3-nál love game-mel zárta le a szettet (6:3).

A második felvonásban Federer 3:2-nél elvette a német szerváját, ám utána nem tudta megerősíteni a brékelőnyét (4:3). A világelsőségre törő svájci aztán 5:4-nél semmire brékelte Zverevet, döntő szettre mentve ezzel a meccset (6:4).

A harmadik játszmában Federer 4:2-nél bréklabdát hárított, majd a szett során másodszor is elvette Zverev adogatását, így 1 óra 32 perc után továbbjutott. A 20-szoros Grand Slam-győztes negyedszer verte meg füvön Alexander Zverev bátyját, és most először veszített ellene játszmát.

Federer a negyeddöntőben az argentin Guido Pellával vagy az indiai Prajnesh Gunneswarannal találkozik. Ha a svájci eljut a döntőig, jövő hétfőn ismét a világranglista élére ugrik.

Nem sokkal Federer meccse előtt eldőlt, hogy Fucsovics Márton a hetedik kiemelt Milos Raoniccsal játszik a legjobb 16 között, mivel a kanadai két játszmában legyőzte a bosnyák Mirza Basicot.

ATP 250-ES TORNA, STUTTGART (656 015 euró, fű)