Tenisz: Serena Williams győztes visszatérése, Nadal is nyert

MTI MTIMTI MTI
2017.01.03. 14:52
Győzelemmel tért vissza Serena Williams, a női teniszezők világranglistájának második helyezettje, aki szeptember óta az első tétmeccsét játszotta és a francia Pauline Parmentier ellen nyert az aucklandi torna nyitó fordulójában.

A volt világelső, 35 éves amerikai sztár legutóbb a US Open elődöntőjében lépett pályára – ott kikapott a cseh Karolína Plískovától –, s azóta minden fellépését lemondta, hogy felépüljön a vállsérüléséből.

A mostani meccs – amelyet az eső miatt hétfőről keddre halasztottak – 6:3, 6:4-re lett az övé, 75 perc alatt.

„Ez volt hónapok óta az első mérkőzésem, és remek ellenféllel játszottam. A szél nagyon zavart, de jól éreztem magam. Érdekes volt” – mondta a viadal első kiemeltje.

Serena Williams bevallotta ugyanakkor, hogy kissé rozsdásnak érezte magát, és elárulta azt is, hogy a 2017-es szezonban megválogatja majd, mely tornákon indul.

A sencseni viadalon a címvédő Agnieszka Radwanska bejutott a legjobb nyolc közé. Az elsőként rangsorolt lengyel játékos kedden két sima szettben búcsúztatta a román Sorana Cirsteát. A tavaly döntős amerikai Alison Riske is ott lesz a negyeddöntőben, ő a bolgár Cvetana Pironkovát győzte le két játszmában.

Rafael Nadal bejutott a nyolcaddöntőbe a brisbane-i kemény pályás torna férfiversenyében. Az ötödikként rangsorolt spanyol játékos az ukrán Olekszandr Dolgopolovot ejtette ki két szettben.

WTA-TORNA, BRISBANE (890 100 dollár, kemény pálya)