Tenisz: Bondár Anna nyolcaddöntős Granbyben

2022.08.22. 20:32
Bondár két szettben győzött (Fotó: AFP)
Bondár Anna bejutott a nyolcaddöntőbe a kanadai Granbyben zajló kemény pályás női tenisztornán – közölte az MTI.

A világranglistán elfoglalt 56. helyével a legjobb magyarnak számító játékos már vasárnap bemutatkozott a Montreal közelében található kisvárosban, amikor a belga Greet Minnennel az oldalán legyőzött egy amerikai-belga duót a párosok nyolcaddöntőjében.

Hétfőn aztán egyéniben is pályára szólították a Hajdúszoboszló SE sportolóját, a háló túloldalán a hazai közönség előtt szereplő Kayla Cross állt. A selejtezőből érkezett 17 éves rivális 1162. a rangsorban, és a WTA honlapja szerint még csak a 15. mérkőzésére készült az elitmezőnyben.

Első találkozójukon a negyedik kiemelt magyar 2:2-nél elvesztette az adogatását, de rögtön visszabrékelt, és sorozatban négy gémet hozva, 39 perc alatt szettelőnybe került.

A folytatásban a balkezes, rendkívül agresszívan ütő Cross 3:1-re elhúzott, ám Bondár utolérte őt, és egy újabb négyes szériával már ő vezetett (5:3). Innen már nem volt visszaút a kanadai számára, a szeghalmi születésű játékos 1 óra 16 perc alatt győzött.

A 16 között Bondárra a német Tatjana Maria (92.) vár, aki júliusban negyeddöntőt vívott a wimbledoni bajnokságon.

WTA-250, GRANBY (251 750 dollár, kemény pálya)