Tenisz: Babos Tímea két játszmában kikapott Bouzkovától Charlestonban

2021.04.05. 22:03
Babosnak maradt a páros (Fotó: AFP, archív)
Az idei WTA Tour egyetlen zöld salakon rendezett versenyén, a Charlestonban zajló, 565 ezer dollár összdíjazású női tenisztorna első fordulójában a legfrissebb világranglista 106. pozícióját elfoglaló Babos Tímea két szettben kikapott a 17. kiemelttől, a WTA-rangsorban 56. helyezett cseh Marie Bouzkovától.

Babos Tímea eddig egyszer, három éve, a monterreyi viadal első körében találkozott Bouzkovával, s akkor két szettben 6:3, 6:4-re nyert ellene, majd a döntőig menetelt a 2018-as mexikói kemény pályás versenyen, ahol végül a spanyol Garbine Muguruza állította meg.

Ezúttal viszont szó sem volt ilyen könnyű mérkőzésről, pláne a magyar lány győzelméről: Babos az első szettben kétszer is elvesztette az adogatójátékát – ellenfelének csupán két bréklabdája volt, ám mindkettőt kihasználta, miközben a magyar lány mindhárom fogadóelőnyét elhibázta, s ütött hat kettős hibát is –, így Bouzková 40 perc alatt 6:2-re nyerte a játszmát.

A második ehhez képest egészen más képet mutatott, legalábbis eleinte: Babos elvette ellenfele első két adogatójátékát, a sajátjait pedig hozta, vagyis hamar 4:0-ra elhúzott, azonban hiába került gyorsan dupla brékelőnybe, Bouzková a következő öt játékból négyet is megnyerve 5:5-re egyenlített. A lélektani fórt kihasználva a rivális 6:5-nél, Babos adogatásánál négy meccslabdához is jutott, de ezeket a magyar lány hárította. Végül a maratoni, 15 percig tartó játék végén az ötödiket már ki tudta használni Bouzková, így 7:5-re behúzta a második játszmát, s vele együtt a 110 percig tartó mérkőzést is.

A cseh lány ellenfele a következő fordulóban a világranglista 78. helyén álló horvát születésű, ausztrál Ajla Tomljanovic lesz, Babosnak pedig marad a páros: az orosz Veronyika Kugyermetova oldalán, a japán Doi Miszaki, Hibino Nao duó ellen kedden lép pályára.

WTA-TORNA, CHARLESTON (salakpálya, 565 530 dollár)