Roland Garros: Thiem, Zverev, Djokovics, Serena – tovább előre!

2019.05.30. 16:22
Oszaka Naomi második menekülő hadművelete is sikeres véget ért (Fotók: AFP)
A világelső Oszaka Naomi szett- és brékhátrányból felállva 4:6, 7:5, 6:3-ra legyőzte a világranglista korábbi éllovasát, a fehérorosz Viktorija Azarenkát a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) női egyesének második fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 32 közé. Lényegesen könnyebb meccset nyert meg Serena Williams. A férfiaknál Novak Djokovics és Alexander Zverev három, Dominic Thiem ismét négy játszmában nyert.

A női világelső Oszaka Naomit ismét megcsapta a kiesés szele, de szett- és brékhátrányból, 4:6, 2:4-ről felállva megverte Viktorija Azarenkát. A legutóbbi két Grand Slam-tornát megnyerő japán lány 0:4-gyel kezdte a meccset – az első fordulóban Anna Karolína Schmiedlovával szemben 6:0-ra veszítette el a nyitó szettet –, ezt követően azonban szenzációsan teniszezett, s bár az első játszmát megint elveszítette, utána fordított.

Oszaka a döntő játszmában már 5:1-re is vezetett, ám a találkozó befejezése egyáltalán nem ment könnyen: 5:3-nál bréklabdát hárítva tudta csak kiszerválni a mérkőzést.

A találkozó 2 óra 50 percig tartott.

A 21 éves japán hölgy a legjobb 32 között a cseh Katerina Siniakovával játszik.

Kiesett Azarenka mellett a fehéroroszok másik kiválósága, a 11. kiemelt Arina Szabalenka is, akit a 17 éves Amanda Anisimova búcsúztatott. Az amerikai lány nem először tört borsot az idén Szabalenka orra alá: az év első GS-versenyén, a melbourne-i Australian Openen is megverte.

Könnyedén jutott tovább a háromszoros Roland Garros-győztes Serena Williams, aki 67 perc alatt elintézte a japán Nara Kurumit (6:3, 6:2). A 37 éves amerikai klasszis nagyon agresszíven teniszezett, 36 nyerőt és 21 ki nem kényszerített hibát ütött. Serenával kapcsolatban érdekesség, hogy a legutóbbi öt alkalommal, amikor egymást követő két meccset nyert meg egy versenyen, akkor mindig Grand Slam-tornán vett részt. Egyszerűbben fogalmazva: a 2018-as Roland Garros óta csak GS-versenyeken nyert meg egymás után legalább két mérkőzést.

Dominic Thiem az összes Grand Slam-tornán az 50., a Roland Garroson pedig a 20. sikerét aratta

A férfiaknál a tavalyi döntős osztrák Dominic Thiem az első fordulóhoz hasonlóan ezúttal is négy szettben nyert, de nem állt tőle távol, hogy életében először öt játszmára kényszerüljön a Roland Garroson. Ellenfele, az ukrán Alekszandr Bublik a negyedik felvonásban 5:2-re vezetett ellene, fogadóként volt két szettlabdája, majd adogathatott a játszmáért, Thiem azonban sorozatban megnyert öt játékkal fordított, és megszerezte az 50. győzelmét Grand Slam-mérkőzésen. Honfitársai közül korábban csak az 1995-ös Roland Garros-bajnok Thomas Muster (77) és Jürgen Melzer (59) érte el ezt a határt.

A tavalyi világbajnok Alexander Zverev az előző öt mérkőzéséből négyet öt szettben nyert meg, egyet pedig elveszített a Roland Garroson, így nagyon ráfért már egy sima győzelem Párizsban: a 20 éves svéd Mikael Ymert két óra alatt megverte (6:1, 6:3, 7:6).

Ahogy Sascha Zverev, úgy a világelső Novak Djokovics is gond nélkül jutott be a legjobb 32 közé, a szerb kiválóság a svájci Henri Laaksonent győzte le három szettben, ezzel zsinórban a 23. Grand Slam-meccsét nyerte meg. A 2016-os bajnok a harmadik fordulóban az olasz Salvatore Carusóval csap össze, aki – nem törődve a papírformával – nagyon simán fölülmúlta a 26. kiemelt francia Gilles Simont.