Babos számára az elődöntő jelentette a végállomást

2012.02.18. 17:51
null
Babos Tímeának az elődöntőig tartott a kolumbiai menetelés (Fotó: Action Images – archív)
Címkék
A bogotái női tenisztorna elődöntőjében véget ért Babos Tímea menetelése, az orosz Alekszandra Panova egy óra játékot követően magabiztosan, 6:2, 6:3-ra legyőzte a magyar lányt.

 

A 18 éves Babos mindössze harmadik WTA-tornáján indulva sorozatban a hazai Lizarazót (6:0, 6:1), a 3. helyen kiemelt olasz Oprandit (7:6, 6:4), majd pénteken a kazah Svedovát (6:4, 6:4) győzte le, kiharcolva az elődöntőbe jutást.

Ott a világranglista-118. orosz Panova várt rá, akivel tegnap már párosban összecsapott Valerija Szavinih oldalán, és bár Baboséknak a szuper tie-breakben mérkőzéslabdájuk is volt, végül három szettben elbuktak (4:6, 7:5, 10–12).

A találkozót az orosz lány kezdte, és miután hozta adogatását, a 40:15 ellenére bréklabdához jutott Babos játékánál, de ezt utóbbi még hárította (1:1). A felek 3:2-es Panova-vezetésig fej fej mellett haladtak, ekkor azonban az orosz az újabb fogadóelőnnyel már élni tudott, és miután sajátjánál nem hibázott, 5:2-nél Babosnak a szettben maradásért kellett adogatnia.

Ez nem jött össze, 0:30-nál a magyar lány két kettőshibával elbukta a játszmát – 32 perc után 2:6-ot mutatott az eredményjelző.

A másodikat sokkal jobban kezdte Babos, hiszen mindjárt három bréklabdához jutott, amelyek közül a másodikkal már élt is, gyorsan előnybe kerülve (1:0).

Sokáig nem örülhetett azonban, egy fogadóesélyt ugyan még hárított a következő gémben, de a másodikat már kihasználta Panova, aki simán hozta a saját játékát (1:2).

Babos ráadásul a következő két játékát is elbukta, míg az orosz hozta az övét, így 5:1-nél Panova a döntőbe jutásért adogathatott. Babos gyorsan három bréklabdához jutva ezt még megakadályozta, majd a saját játékát is megnyerve 5:3-ra szépített, de Panova 40:15-nél két mérkőzéslabdához jutott. Honfitársunk az elsőt még hárította, a másodikat viszont már nem, így Panova 66 perc játékot követően 6:2, 6:3-mal megnyerte a találkozót.

Az orosz játékos ellenfele a fináléban Lara Arruabarrena-Vecino lesz, aki két szettben legyőzte a romániai Gallovits-Hall Edinát.

WTA-TORNA, XX COPA BBVA COLSANITAS, BOGOTÁ (220 000 dollár, salak)
ELŐDÖNTŐ
Panova (orosz)–Babos (magyar) 6:2, 6:3
Arruabarrena-Vecino (spanyol)–Gallovits-Hall (romániai) 6:4, 6:3
A FINÁLÉ PÁROSÍTÁSA
Arruabarrena-Vecino (spanyol)–Panova (orosz)
Legfrissebb hírek

Leandro de Almeida: Nem tudom, miért nincsenek magyar játékvezetők a BL-ben és az El-ben

Labdarúgó NB I
3 perce

Férfi kézi NB I: Komlón is kikapott a ligautolsó Budakalász

Kézilabda
4 perce

FA-kupa: Liverpool–Brighton

Angol labdarúgás
11 perce

Osztrák siker női szkeletonban, Flocknak összejött az arany

Téli olimpia 2026
17 perce

Mindkét magyar rövid pályás gyorskorcsolyázó kiesett férfi 1500 méteren

Téli olimpia 2026
27 perce

Rangadót nyert Fehérváron az Olaj, legyőzte a Kaposvárt a Falco a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
46 perce

Sportlövészet: negyedik lett a légpuskás trió a junior Eb-n

Utánpótlássport
56 perce

Visszavágott az Universitatea, sima Csíkszereda-vereség Kolozsváron

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik