Aus. Open: Nadal a második meccsén is magabiztosan nyert

M. D.M. D.
2022.01.19. 10:04
Kettőből kettő: Rafael Nadal a második meccsén is három játszmában nyert
A férfiaknál Rafael Nadal három-, a nőknél Ashleigh Barty és Oszaka Naomi kétjátszmás győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon (Australian Open).

FÉRFIAK. A 2009-es bajnok Rafael Nadal az első mérkőzéséhez hasonlóan megint három játszmában nyert, a selejtezőből érkező Yannick Hanfmannt 6:2, 6:3, 6:4-re győzte le. A spanyol kiválóság 30 nyerőt és 26 ki nem kényszerített hibát ütött a 2 óra 42 percig tartó találkozón. A salakkirály a harmadik fordulóban az orosz Karen Hacsanovval csap össze.

A Fucsovics Mártont kiejtő szerb Dusan Lajovics az első szettben összesen csak három gémet nyert a spanyol Carlos Alcaraz ellen, végül három játszmában kikapott. A 14. kiemelt kanadai Denis Shapovalov 4 óra 25 perces mérkőzésen, 2:1-es szetthátrányból felállva kerekedett a dél-koreai Kvon Szun Vu fölé. A hetedikként rangsorolt olasz Matteo Berrettini a második meccsén is négy játszmában győzött.

A Rod Laver Aréna utolsó szerdai mérkőzésén a világelsőségért harcban álló Alexander Zverev három játszmában nyert az ausztrál John Millman ellen. A harmadik kiemelt német teniszező 37 nyerővel és 38 ki nem kényszerített hibával zárta az egy perc híján két órán tartó mérkőzést, valamint 85 százalékban (47/55) megnyerte a labdameneteket az első adogatása után. Az olimpiai bajnok abban az esetben vehetné át a vezetést a világranglistán az Australian Open után, ha megnyerné a versenyt.

NŐK. A világelső Ashleigh Barty az első két mérkőzésén összesen két órát sem töltött a pályán; azt követően, hogy az első fordulóban 54 perc alatt nyert az ukrán Leszja Curenko ellen (6:0, 6:1), a második körben 52 perc alatt elintézte a világranglista 142. helyezettjét, a versenyt a selejtezőben megkezdő olasz Lucia Bronzettit (6:1, 6:1). Az ausztrál hölgyre a legjobb 32 között papíron már nehezebb ellenfél, a 30. kiemelt olasz Camila Giorgi vár.

A kétszeres Australian Open-győztes Viktorija Azarenka csak három gémet veszített a svájci Jil Teichmann-nal szemben (6:1, 6:2) – az első körben Udvardy Panna négyet nyert ellene (6:3, 6:1) –, míg az olimpiai bajnok Belinda Bencic kisebb meglepetésre kikapott a jó formában lévő, a melbourne-i Grand Slam-torna egyik felvezetőversenyét megnyerő Amanda Anisimovától. A 20 éves amerikai lány a harmadik fordulóban a címvédő Oszaka Naomival mérkőzik majd meg, aki két szettben (6:0, 6:4), 37 nyerőt ütve győzte le 65 perc alatt Madison Brengle-t.

AUSTRALIAN OPEN (kemény pálya, 75 000 000 ausztrál dollár)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ

Nadal (spanyol, 6.)–Hanfmann (német) 6:2, 6:3, 6:4
A. Zverev (német, 3.)–Millman (ausztrál) 6:4, 6:4, 6:0
Kecmanovics (szerb)–Paul (amerikai) 7:6 (9–7), 7:5, 7:6 (10–8)
Sonego (olasz, 25.)–Otte (német) 2:6, 6:2, 6:3, 6:1
Korda (amerikai)–Moutet (francia) 3:6, 6:4, 6:7 (2–7), 7:5, 7:6 (10–6)
Carreno (spanyol, 19.)–Griekspoor (holland) 6:3, 6:7 (6–8), 7:6 (7–3), 3:6, 6:4
Alcaraz (spanyol, 31.)–Lajovics (szerb) 6:2, 6:1, 7:5
Berrettini (olasz, 7.)–Kozlov (amerikai) 6:1, 4:6, 6:4, 6:1
Opelka (amerikai, 23.)–Koepfer (német) 6:4, 6:3, 7:6 (7–4)
Shapovalov (kanadai, 14.)–Kvon Szun Vu (dél-koreai) 7:6 (8–6), 6:7 (3–7), 6:7 (6–8), 7:5, 6:2
Albot (moldovai)–Vukic (ausztrál) 6:4, 7:6 (7–4), 6:4
Mannarino (francia)–Hurkacz (lengyel, 10.) 6:4, 6:2, 6:3
Hacsanov (orosz, 28.)–Bonzi (francia) 6:4, 6:0, 7:5
Karacev (orosz, 18.)–McDonald (amerikai) 3:6, 6:2, 6:2, 6:3
Garín (chilei, 16.)–P. Martínez (spanyol) 6:7 (1–7), 7:6 (7–4), 2:6, 6:2, 6:2
Monfils (francia, 17.)–Bublik (kazah) 6:1, 6:0, 6:4
A 3. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA A FELSŐ ÁGON (ágrajz szerint)
Kecmanovics (szerb)–Sonego (olasz, 25.)
Monfils (francia, 17.)–Garín (chilei, 16.)
Korda (amerikai)–Carreno-Busta (spanyol, 19.)
Alcaraz (spanyol, 31.)–Berrettini (olasz, 7.)
A. Zverev (német, 3.)–Albot (moldovai)
Opelka (amerikai, 23.)–Shapovalov (kanadai, 14.)
Mannarino (francia)–Karacev (orosz, 18.)
Hacsanov (orosz, 28.)–Nadal (spanyol, 6.)

NŐI EGYES, 2. FORDULÓ
Barty (ausztrál, 1.)–Bronzetti (olasz) 6:1, 6:1
Giorgi (olasz, 30.)–Martincová (cseh) 6:2, 7:6 (7–2)
Szakkari (görög, 5.)–Cseng Csin-ven (kínai) 6:1, 6:4
Barty (ausztrál, 1.)–Giorgi (olasz, 30.)
Anisimova (amerikai)–Oszaka (japán, 13.)
Párrizas (spanyol)–Pegula (amerikai, 21.)
Kugyermetova (orosz, 28.)–Szakkari (görög, 5.)
Krejcíková (cseh, 4.)–Ostapenko (lett, 26.)
Azarenka (fehérorosz, 24.)–Szvitolina (ukrán, 15.)
Keys (amerikai)–Vang Csiang (kínai)
Kosztjuk (ukrán)–Badosa (spanyol, 8.)

NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Danyilina, Haddad Maia (kazah, brazil)–Bondár, Kalasnyikova (magyar, grúz) 6:4, 6:4