Andre Agassit beválasztották a Hírességek Csarnokába

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.01.21. 14:15
null
Agassi a visszavonulása után sem fordított hátat a teniszpályáknak (Fotó: Action Images)
A korábbi világelső, nyolcszoros Grand Slam-győztes Andre Agassit beválasztották a tenisz Hírességek Csarnokába.

A 40 éves amerikai játékost hivatalosan július 9-én Newportban iktatják be a tagok sorába, s csatlakozik feleségéhez, a német Steffi Grafhoz, aki 2004-ben került a Hall of Fame-be.   

Agassi 1986-ban, 16 évesen debütált a profik között, s az első GS-tornáját Wimbledonban nyerte 1992-ben. 1997-ig karrierje töretlenül ívelt fel, 1994-ben a US Open, 1995-ben pedig az Australian Open bajnoki címét hódította el. Ugyanebben az esztendőben Davis-kupát nyert az amerikai csapattal, míg 1996-ban olimpiai bajnoki címet szerzett egyesben Atlantában.

A pályafutása első felében extravagáns megjelenésével és viselkedésével külön figyelmet kivívó versenyző 1997-ben nagyon mély gödörbe került – 2009-ben megjelent önéletrajzi könyvében bevallotta, hogy rendszeresen ivott és kábítószerezett. Ennek következtében visszacsúszott a ranglista 141. helyére.   

A hosszú és mély hullámvölgyből aztán Agassi visszaküzdötte magát a legjobbak közé, 1999-ben megnyerte a párizsi Roland Garrost, s ezzel ötödikként a férfi tenisz történetében elérte a karrier Grand Slamet. Ugyanabban az esztendőben a US Openen, majd néhány hónappal később, 2000 januárjában az ausztrál nyílt bajnokságon is győzött. Melbourne-ben 2001-ben és 2003-ban sem talált legyőzőre.

Az amerikai sztár 2006-ban, a US Open harmadik fordulójában játszott utoljára.

Legfrissebb hírek

Novak Djokovics a 100. győzelmét aratta Wimbledonban

Tenisz
3 órája

Marozsán párosban is búcsúzott Wimbledonban

Tenisz
7 órája

Sinner megállíthatatlan, szettveszteség nélkül nyert harmadszor is

Tenisz
8 órája

Wimbledon: Stollár párosban, Babos vegyes párosban jutott tovább

Tenisz
9 órája

Ötven éve lett Arthur Ashe a „fehér sport” úttörője

Népsport
15 órája

Gálfi nagyot küzdött, de kikapott a 13. kiemelttől Wimbledonban

Tenisz
2025.07.04. 14:34

Marozsán Fábián: Egyesben sokat hibáztam, párosban jól játszottunk

Tenisz
2025.07.04. 08:01

Djokovics visszavágott Evansnek; Swiatek szetthátrányból fordított Wimbledonban; Sinner is továbbjutott

Tenisz
2025.07.03. 18:55
Ezek is érdekelhetik