Rövidpályás gyorskorcsolya vk: Huszár Erika hetedik 500 méteren

MTI MTIMTI MTI
2009.11.08. 08:48
Címkék
Huszár Erika a hetedik helyen végzett 500 méteren a montreali rövid pályás gyorskorcsolya világkupa-viadal szombati napján.

A magyar versenyző ezzel nagy lépést tett a vancouveri olimpiai kvóta megszerzése felé, ugyanis a jövő februári ötkarikás játékokon való induláshoz ennek, illetve az egyesült államokbeli Marquette-ben jövő hétvégén sorra kerülő vk-versenynek az összesítésében 500 méteren a legjobb 32 között kell végezni. Ugyanez igaz az 1000 méteres távra is, míg 1500-on a legjobb 36 korcsolyázó, váltóban pedig az első nyolc csapat szerez kvótát.

A viadal honlapja szerint szombaton 500 méteren Darázs Rózsa a 32., Heidum Bernadett a 37. pozícióban zárt. 1500-on Heidum 17., Darázs 41., míg Huszár 48. lett.

A férfiaknál 500-on a 33. Knoch Viktor érte el a legjobb eredményt a magyarok közül, Galambos Gábor 44-edikként, Darázs Péter pedig 52-edikként végzett. 1500-on Darázs a 34., Knoch a 38., Galambos pedig a 48. helyet szerezte meg.

A montreali vk-futam vasárnapi záró napján egyéniben 1000 méteren, valamint a férfi- és a női váltóban hirdetnek győztest.

Legfrissebb hírek

Erste Liga: Horváth Bálint marad a magyar bajnoknál

Jégkorong
8 perce

NB I: a ZTE bemutatta Filipe Celikkaya vezetőedző stábját

Labdarúgó NB I
12 perce

Rayan a japánokról: Nem tudom, ki a legjobb játékosuk, meg kellene néznem a videókat

Foci vb 2026
34 perce

Könyves Norbert: Még nem hagyom abba!

Labdarúgó NB II
57 perce

Ezért tarthatnak Japánban a 11-es rúgásoktól – videó

Foci vb 2026
58 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
1 órája

Videó: Jesse Marsch hollywoodi filmekbe illő beszédet mondott Los Angelesben

Foci vb 2026
1 órája

Női röplabda Extraliga: Megvan, mikor rajtol az új idény

Röplabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik