Curling Eb: aranyérmes a női válogatott a B-csoportban, játszhat a vb-ért

MTI MTIMTI MTI
2011.12.09. 14:20
Címkék
Aranyérmet nyert pénteken a magyar női curlingválogatott a Moszkvában zajló Európa-bajnokság B-csoportjában, így péntek este és szombaton az A-csoportban nyolcadikként végző csehek ellen a jövő áprilisi világbajnokságra való kijutásért mérkőzik.

A Szekeres Ildikó, Béres Alexandra, Patonai Ágnes, Ádám Boglárka és Páthy-Dencső Blanka alkotta női együttes csütörtökön jutott be a B-csoport döntőjébe, amivel biztossá vált, hogy feljut az európai A-csoportba, azaz a jövő decemberi Eb-n a legjobbak között szerepelhet. A csapat a pénteki döntőben 4–1-re múlta felül a finneket, így péntek este és szombaton a csehekkel találkozik, s a két győzelemig tartó összecsapás nyertese indulhat a jövő áprilisi vb-n, amely már a 2014-es szocsi téli olimpiára való kijutás szempontjából is lényeges lesz.

A Nagy György, Hall Krisztián, Ézsöl Gábor, Belleli Lajos, Gazdagh Pál, Kiss Zsolt összeállítású férfigárda ugyancsak B-csoportos finálét játszott pénteken, de 7–4-re kikapott az oroszoktól, így egy év múlva az Eb-n az A-csoportban szerepelhet, viszont a vb-n továbbra is a B-csoportban indul majd.

A Nagy György, Hall Krisztián, Ézsöl Gábor, Belleli Lajos, Gazdagh Pál, Kiss Zsolt összeállítású férfigárda ugyancsak B-csoportos finálét játszott pénteken, de 7–4-re kikapott az oroszoktól, így egy év múlva az Eb-n az A-csoportban szerepelhet, viszont a vb-n továbbra is a B-csoportban indul majd.

Legfrissebb hírek

„Hol vannak a tökös egyéniségek?” – Gullitnak elege lett a szögletrúgós, bedobásos fociból

Angol labdarúgás
12 perce

Az iráni női futballisták megismételték a férfiak 2022-es vb-n látott néma demonstrációját

Minden más foci
14 perce

Légfegyveres Eb: nem jutottak tovább a férfi légpisztolyosok a szóló számban

Egyéb egyéni
19 perce

Játék nélkül búcsúzik a Mosonmagyaróvártól a súlyosan megsérülő beálló

Kézilabda
38 perce

A csapat, amely nem ismer pardont – íme, Vinnie Jones legkeményebb tizenegye!

Angol labdarúgás
1 órája

Gera Dániel hazatért Iránból, Koszta Márk még Tel-Avivban van – NS-infó

Légiósok
1 órája

Szomszédos csata a kupaelődöntőben: nem vár könnyű feladat az Interre Comóban

Olasz labdarúgás
1 órája

Futbólia visszahódítása – könyvbemutató Miskolcon

Magyar válogatott
1 órája
Ezek is érdekelhetik