nemzetisport.hu 2013.05.20 23:58 Frissítve: 2014.12.03 03:05

Primera División: a Mallorca nyert, még él a reménye

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 36. fordulójában a találkozót megelőzően utolsó helyen álló Mallorca hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Betist, így feljött a 19. helyre.

A házigazda azzal a tudattal lépett pályára, hogy ha vereséget szenved a 7. helyen álló Betis ellen, akkor az utolsó két forduló eredményétől függetlenül kiesik.

Ennek megfelelően próbálkozott is a mallorcai csapat tisztességesen, és a 21. percben meg is szerezte a vezetést: Víctor 12 méteres lövése Adriánról pont Hemed elé pattant, és ő pedig közelről nem hibázott (1–0).

Újabb gól már nem született a mérkőzésen, a Mallorca így nyert, és három pontra csökkentette hátrányát a még bennmaradó helyen álló Deportivóval szemben.

Spanyol labdarúgás VÉGH JÁNOS

Nem volt egyszerű dolguk: Griezmannék harmadosztályú ellenfelük ellen hosszabbításra kényszerültek.

2021.01.20 23:36:09

Spanyol labdarúgás CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Aligha van szüksége Messinek arra, hogy igyekezzem magyarázni a cselekedeteit. Bár kétségtelen, mögötte is halmozódnak az évek, mérséklődött kirobbanásának intenzitása is, amellyel korábban alig adott esélyt a védőknek az utánrúgásra.

2021.01.20 19:17:49

Spanyol labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

Vezetett a Real, de a lelkesen küzdő hazaiak előbb egyenlítettek, majd tíz emberrel a győzelmet is megszerezték.

2021.01.17 19:25:38

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

A kétszer is egyenlítő, majd a hosszabbításban csodagólt szerző baszkoké lett a spanyol Szuperkupa.