La Liga: csodálatos Leganés-találat után botlott a Sevilla

2017.03.11. 18:07
A Sevilla odahaza 1–1-es döntetlent játszott a Leganés csapatával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában.

Az előzetesen esélyesebbnek vélt Sevilla elég hamar sokkhatás alá került: Gabriel Pires, a Leganés középpályása már a harmadik percben csodálatos sarkazással vette be az andalúziaiak kapuját, megszerezve a vezetést a vendégeknek. Gabriel Pires, a Leganés középpályása már a harmadik percben csodálatos sarkazással vette be az andalúziaiak kapuját, megszerezve a vezetést a vendégeknek.

Pires gólja a Leganés történetének leggyorsabb, spanyol élvonalban szerzett találata volt.

A Sevilla nem meglepő módon uralta a találkozót, a 43. percben Sztevan Jovetics jóvoltából egyenlített, ám a második félidőben alig tudott helyzetet kialakítani, gólt nem is szerzett, így a hazaiak kénytelenek voltak egy ponttal beérni a végén. 1–1

A Sevilla sorozatban második bajnokiján ikszelt, így hárompontos hátrányba került a listavezető Barcelonával szemben.