La Liga: nem tudta kihasználni az emberelőnyt, ikszelt a Valladolid

K. B.K. B.
2022.10.09. 20:26
A Valladolid nem tudott gólt szerezni a tíz emberrel játszó Real Betis ellen (Fotó: AFP)
Nem született gól a Valladolid–Betis összecsapáson vasárnap, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójában. A délutáni Cádiz–Espanyol meccsen négy gól is esett, ám az összecsapásnak itt sem lett győztese... Kora viszont már lett győztes: a Sociedad nyert a Villarreal ellen, s így már három nyert bajnokiból álló sorozatot épített.

A bajnokságban öt győzelemmel és két vereséggel nyitóBetis már a 35. percben emberhátrányba került, Germán Pezzellát kiállította Carlos del Cerro játékvezető. A Valladolid a folytatásban noha átvette az irányítást, nem tudott gólt szerezni, így 0–0-s döntetlennel zárult az összecsapás.

A Cádiz–Espanyol találkozó úgy állt a szünetben, hogy a hat vereséggel rajtoló hazaiak megemberelik magukat és az elmúlt két forduló győzelme, majd döntetlenje után ismét három ponttal gazdagodnak, hiszen 45 perc játék után a félidő hajrájában Victor Chust révén vezettek – egy óriási bedobás után a vendégek védői és kapusa addig bénéztak a saját ötösükön belül, míg a spanyol védő bepofozta a kapuba a labdát.

A második félidőben aztán bő 20 perc alatt fordult a kocka, s a barcelonaiakJoselu révén előbb egyenlítettek, majd a nyáron az Alavéstől igazolt 32 éves csatár második góljával a vezetést is átvették a 67. percben. A hátralévő időben a Cádiz minden megpróbált és végül a 78. percben Lucas Pérez találatával sikerült is egyenlítenie. Miután az eredmény már nem változott, a hazaiak veretlen szériája nőtt hárommeccsesre, míg a vendégek immár a negyedik mérkőzésükön nem tudtak nyerni.

Este a Real Sociedad Brais Méndez találatával 1–0-ra felülmúlta a Villarrealt, ezzel pedig sorozatban a harmadik bajnokiján győzött, míg a Villarreal már négy bajnoki forduló óta nyeretlen.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ

Valladolid–Betis 0–0
Kiállítva: Pezzella (Betis, 35.)
Cádiz–Espanyol 2–2
(Chust 41., L. Pérez 78., ill. Joselu 51., 67.)
Real Sociedad–Villarreal 1–0 (B. Méndez 33.)

KÉSŐBB
21.00: Barcelona–Celta Vigo (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
Hétfőn
21.00:
Elche–Mallorca (Tv: Spíler 2)

KORÁBBAN
Atlético Madrid–Girona 2–1 (Á. Correa 5., 48., ill. Riquelme 66.)
Sevilla–Athletic Bilbao 1–1 (Ó. Torres 4., ill. Vesga 73.)
Kiállítva: A. Herrera (90+4., Bilbao)
Getafe–Real Madrid 0–1 (Militao 3.)
Almería–Rayo Vallecano 3–1 (Robertone 8., Babics 17., El Bilal Touré 39., ill. Catena 81.)
Kiállítva: Embarba (87., Almería)

Osasuna–Valencia 1–2 (Brasanac 90+3., ill. Kluivert 28., Diakhaby 54.)
Kiállítva: U. García (69., Osasuna), R. Pena (90+6., Osasuna)

1. Real Madrid 8 7 1 19–7 +12 22
2. Barcelona 7 6 1 19–1 +18 19
3. Athletic Bilbao 8 5 2 1 17–5 +12 17
4. Atlético Madrid 8 5 1 2 14–7 +7 16
5. Betis 8 5 1 2 10–5 +5 16