La Liga: Morata 94. perces góljával győzött az Atlético

CS. M.CS. M.
2023.03.13. 23:08
Álvaro Morata döntött, ráadásul a hosszabbításban (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid 1–0-ra legyőzte idegenben a Gironát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójának hétfői, záró mérkőzésén.

Végig benne volt a levegőben a dráma. Az Atlético Madrid az előzetes esélyek ellenére sem tudott játékban a Girona fölé kerekedni idegenben, a hazaiak ugyanis abszolút felnőttek a feladathoz. Mindkét csapatnak több lehetősége, helyzete, egyenesen ziccere volt a meccsen, de sokáig úgy tűnt, a mai napon semmi sem fog beakadni. Az Atlético három és öt méterről is hagyott ki helyzetet, a Girona egy ordító ziccer elrontása mellett kis híján a felezővonalról is betalálhatott volna, de egy gól sem született a hosszabbításig.

A kilencven perc utáni ráadásban aztán egy szögletet követően Álvaro Morata közelről bekotorta a labdát a Girona kapujába, s bár jó két percig videózták az esetet esetleges szabálytalanság miatt, a játékvezető végül a középkör felé mutatott, az Atlético pedig megnyerte a meccset. 0–1