La Liga: kihagyott büntetővel is nyert a kiesőjelölt Valencia

2023.03.11. 23:05
Megküzdött a győzelemért a Valencia (Fotó: Twitter)
A Valencia 1–0-ra megverte az Osasunát, a Celta Vigo 3–0-s győzelmet aratott otthon a Rayo Vallecanóval szemben, míg a Valladolid 1–1-es döntetlent játszott a sereghajtó Elchével a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában, szombaton.

VALENCIA–OSASUNA

A meccs előtt kieső helyen álló Valencia, valamint az Osasuna összecsapásának első fele kifejezetten eseménytelenre sikeredett. A felek már a kapuk közelébe is ritkán kerültek, és ha esetleg mégis lövésre került sor, a labdák általában messze elkerülték a kaput.

Ugyan a második játékrész még az elsőnél is lassabban kezdődött, viszont a 74. percben megérkezett a meccs első – és egyben egyetlen – gólja. Samuel Lino passzából Justin Kluivert iramodott meg, majd a tizenhatoson belülről szépen lőtte a labdát a rövidbe. A Valenciának az utolsó percekben még az is belefért, hogy Hugo Duro büntetőt hibázott – maradt az 1–0.

ELCHE–VALLADOLID

Percekkel a kezdő sípszó után Cyle Larin megpattanó lövése a hálóban kötött ki, amivel megszerezte a Valladolid a vezetést a sereghajtó Elchével szemben. A folytatásban azonban nem uralták a vendégek a találkozót, sőt a félidő végéig több lehetőségük is volt a hazaiaknak egyenlíteni.

A második félidőben az Elche folytatta, amit az elsőben elkezdett: folyamatos nyomást helyezett a vendégek kapujára. Rengeteg ígéretes helyzete volt, de Sergio Asenjo bravúros védéseket mutatott be a Valladolid kapujában. A végére azonban meglett a bátor futball gyümölcse: Tete Morentea tizenhatosról eleresztett labdája a hálóban kötött ki. Ezt követően a vendégek gólszerzés helyett inkább a reklamálással foglalkoztak, és a 100. perc után két piros lapot is begyűjtöttek.

A meccs összefoglalója itt tekinthető meg – átkattintással

CELTA VIGO–RAYO VALLECANO

Ugyan a Celta már a meccs első felét is uralta, a vezetést csak a második félidőben szerezte meg. Az 51. percben Javi Galán szépen játszotta meg Iago Aspast, akinek nem remegett meg a lába a kapussal szemben. Mindössze három percet kellett várni, és érkezett a következő találat, amelyet a Rayo játékosa, Pathé Ciss juttatott szerencsétlenül a saját kapujába. A 86. percben Aspas második góljával bevitte a kegyelemdöfést, amikor lecsapott a vendégek által elvesztett labdára, és a hálóba helyezett.