KRASZNAI BENCE
2022.10.01 20:30 Frissítve: 2022.10.02 12:16

La Liga: kétgólos Atlético-siker a Sevilla otthonában

Az Atlético Madrid 2–0-ra nyert a Sevilla otthonában szombaton, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójában.

Álvaro Morata állította be a 2–0-s végeredményt (Fotó: AFP)

Diego Simeone csapatának volt miért visszavágnia a Sevillának, hiszen a két együttes legutóbbi három mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni, ráadásul kétszer vesztesként hagyta el a pályát. Ezúttal viszont fordult a kocka! Hiába birtokolta mindvégig többet a labdát a Sevilla, az Atlético több veszélyesebb támadást indított. Ennek meg is lett az eredménye, a 29. percben Marcos Llorente lőtt szép gólt 15 méterről (VIDEÓ ITT!), majd a második játékrészben Álvaro Morata szerzett gólt, gyönyörűen emelte át a labdát Bono kapus felett. Több gól nem született, 2–0-s vendégsikerrel zárult az összecsapás.

Kiállítva: Carcelén (90+3., Cádiz)
Getafe–Real Valladolid 2–3 (Borja Mayoral 29., Damián Suárez 31., ill. Sergio León 20. – 11-esből, 37., Plano 49.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Almería 4–0 (Inaki Williams 10., Sancet 17., Nico Williams 62., Vesga 84. – 11-esből)

Spanyol labdarúgás nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Az öltözőben Piqué volt az egyik első számú tréfamester, aki gyakran gyermeteg poénokkal szórakoztatta vagy bosszantotta a többieket. Ám aki ezek alapján infantilis, nagyra nőtt gyermeknek gondolja, az hatalmasat téved. Az IQ-ja a hírek szerint 140 feletti, a pályán is elsősorban a játékintelligenciájával tűnt ki.

2022.11.10 03:40:58

A „királyi gárda” legyőzte a Cádizt a világbajnokság előtti utolsó mérkőzésén.

2022.11.08 21:16:35

Lewandowskit az első félidőben kiállították, de fordított az Osasuna ellen a szünet utánra feljavuló Barca.

2022.11.07 20:48:14

Kikapott a La Liga fásultan futballozó címvédője a kis csapat otthonában, maradt a tabella élén a Barcelona.

2022.11.05 20:46:39

Befejezte a karrierjét a katalánok legendás védője, győzelemmel köszönt el a Camp Noutól.